2021 02 23 Portugalija1 450x600

Matematikos ir matematikos taikymų 4 kurso bakalauro studentė Reda praėjusį semestrą praleido Porto universitete Portugalijoje. Ji pasidalino keliais patarimais, ką būtina žinoti prieš išvykstant.

Registracija rudens semestro Erasmus+ mainų atrankai vyksta iki kovo 1 d. Nepamiršk užsiregistruoti!

2021 02 23 Portugalija2 450x600

Stipendijos neužtenka, jei norisi ne tik mokytis, bet ir pamatyti šalį. Nuomos kainos svyruoja tarp 200 ir 500 eur per mėnesį, pigiausius variantus galima rasti Facebook grupėse arba ESN internetiniame puslapyje rekomenduojamuose apgyvendinimo paieškos puslapiuose.

Visos kitos pragyvenimo išlaidos panašios kaip ir Lietuvoje, išskyrus transportą – jis šiek tiek brangesnis nei Lietuvoje, todėl būtų geriau gyventi netoli fakulteto.

Dėl Covid-19 atsirado daug papildomų išlaidų, ypač grįžtant namo – turėtas pigus skrydis buvo atšauktas savaitę prieš išvykstant, o naujas bilietas kainavo 350 eur (Porto-Frankfurt-Vilnius).

2021 02 23 Portugalija3 600x368

Taip pat svarbu prieš išvykstant susirasti būstą su kitais studentais arba bent jau žmonėmis kalbančiais anglų kalba, nes karantino laikotarpiu gali būti truputį liūdna, o susirasti draugų COVID laikotarpiu tikrai yra sunkiau.

Man pasisekė, kad bent Erasmus+ mainų pradžioje ESN vykdė keletą renginių ir taip susipažinau su grupele studentų su kuriais iki dabar palaikom ryšį ir tikrai dar susitiksim!

2021 02 23 Portugalija4 600x368

Rekomenduočiau visiems studentams pasinaudoti Erasmus+ mainų galimybe. Tai yra visapusiškas tobulėjimas!

2021-02-24