Sidebar

Lietuvos Jaunųjų Matematikų susitikime apdovanoti geriausi 2019 m. doktorantai

2020 01 09 Jaunuju matematiku susitikimas533x300

2019 m. gruodžio 27 d. Kaune, vyko 8-asis Lietuvos jaunųjų matematikų susitikimas (LJMS). Šiais metais LJMS’8 apsilankė beveik 100 dalyvių, pranešimus skaitė 24 pranešėjai. Keturis plenarinius pranešimus skaitė dr. Ž. Darbėnas (Jacobs University Bremen, Vokietija, diferencialinės lygtys), dr. lekt. V. Regelskis (Hertfordšyro universitetas, JK ir VU TFAI, teorinė fizika), dr. Juozas Vaicenavičius (UAB Sensmetry, autonominių transporto priemonių saugumo modeliai) bei David Liney (Danske Bank Group tarptautinis analitikos padalinys, modelių rizika ir validavimas).

Po visų pranešimų, tarp akademijos ir industrijos atstovų, jaunimo ir vyresniųjų kolegų bei dalyvių salėje vyko tradicinė diskusija, kurios tema buvo „Jaunųjų analitikos talentų ugdymas Lietuvoje ir užsienyje“. Diskusijoje dalyvavo KTU MGMF dekanė dr. doc. B. Narkevičienė,  VU MIF prof. R. Norvaiša,  VU MIF prodekanė doc. J. Markevičiūtė, IBM duomenų mokslininkas dr. M. Vileiniškis, dr. J. Vaicenavičius, dr. A. Reklaitė (Vinted, VU MIF absolventė), diskusiją moderavo KTU MGMF prof. R. Alzbutas. 

Diskusijos metu dalyviai aiškinosi, koks yra analitiko apibrėžimas, kokias geriausias praktikas ir patirtis verta sekti ir koks galėtų būti švietimo ir matematikos mokymo vaidmuo šiame procese. Kaip pasakoja viena iš diskusijos dalyvių Agnė Reklaitė, „buvo keliamas klausimas, ar geras analitikas būtinai turi būti matematikas. Didžioji dalis diskusijos dalyvių nenorėjo sutikti su šiuo teiginiu, nes analitika gali būti suvokiama plačiai. Vis dėlto, matematiniai gebėjimai, mąstymas abstrakčiomis sąvokomis ir sąryšiais, padeda pasiekti aukštų analitinių rezultatų. Buvo išskirta, kad bendrasis išsilavinimas ir platus akiratis yra tai, kas skatina žmogaus smalsumą ir motyvaciją. Kai žmogus motyvuotas, jis geba kelti įžvalgius, taiklius klausimus ir prielaidas. Taip pat buvo diskutuojama apie mokytojo vaidmenį – ar pernelyg griežti mokyklinės programos rėmai neriboja mokytojų galimybių sudominti mokinius, ar neriboja pačių mokytojų motyvacijos“.

Lietuvos Jaunųjų Matematikų susitikime buvo apdovanoti geriausio 2019-ųjų metų straipsnio nugalėtojai ir geriausi LJMS'8 trumpieji pranešimai.

Geriausio 2019-ųjų metų doktoranto straipsnio konkurso nugalėtojai:                                                   

Žymantas Darbėnas (VU MIF absolventas) už straipsnį Uniqueness of Solutions for Weakly Degenerate Cordial Volterra Integral Equations publikuotą žurnale Journal of Integral Equations and Applications (bendraautorius M. Oliver)

Tadas Telksnys (KTU MGMF) už straipsnį Symmetry Breaking in Solitary Solutions to the Hodgkin–Huxley Model publikuotą žurnale Nonlinear Dynamics (bendraautoriai Z. Navickas, I. Timofejeva, R. Marcinkevičius, M. Ragulskis)​

Geriausi LJMS'8 trumpieji pranešimai:

Agnė Reklaitė (VU MIF absolventė) ir Ieva Dirdaitė (Vinted): Measuring brand similarity using second-hand fashion marketplace data

Darius Sabas (VU MIF absolventas): Addressing Data Science Bottlenecks with Auto ML

Lietuvos Jaunųjų Matematikų Susitikimas (LJMS) – dinamiškas ir veržliai augantis jaunosios matematikų kartos organizuojamas renginys. Kaip pasakoja LJMS organizatoriai, „Jaunųjų matematikų susitikimas yra organizuojamas jaunimo – kelių Lietuvoje ir užsienyje dirbančių mokslininkų bei įmonių atstovų, kurie kartu sprendžia, kokios temos ir asmenybės būtų įdomios dalyviams, kokius kolegų pasiekimus verta plačiau pristatyti plenarinius pranešimų metu, ieško kandidatų į geriausio doktoranto straipsnio apdovanojimus, renka geriausius trumpuosius pranešimus. Taip pat renginys yra atviras visiems – čia dalyvauja tiek teoretikai (algebros, tikimybių teorijos ar skaičių teorijos atstovai), tiek taikytojai (diflygtininkai, statistikai). Susitikime galima sutikti ir inžinierių, kurie savo darbuose naudoja įvairius matematinius modelius, ir duomenų analitikus iš IT įmonių. Renginys yra orientuotas į įmonių-rėmėjų pritraukimą: čia jos gali akademinei visuomenei pristatyti, kokios mokslininkų dėmesio vertos problemos jiems yra aktualios, pritraukti naujų talentų iš akademinio pasaulio į savo darbuotojų gretas. 2019 m. susitikime taip pat dalyvavo įmonės, kurios yra industrijos lyderės duomenų analizės, matematinių modelių taikymo srityse, pvz. Danske Bank, Euromonitor International, Satalia, Lietuvos Draudimas, Vinted, Lietuvos banko investicijų valdymo analitikai. Reikia pabrėžti, kad renginyje laukiami ne tik jaunieji mokslininkai, studentai ar doktorantai –  visada miela matyti ir vyresnės kartos kolegas“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku