Didžiausi atlyginimai – programų sistemų absolventams

2019 10 14 Kodavimas380x250Matematikos ir informatikos fakultete programų sistemos studijų programa sulaukia didelio moksleivių dėmesio. Į šią bakalauro studijų programą 2019 m. priimta net 116 pirmakursių. Baigę šią programą absolventai gali dirbti įmonėse, kuriančiose programinę įrangą, pvz., informacines sistemas taip pat ir valstybinėse, privačiose įmonėse bei organizacijose, teikiančiose elektronines paslaugas, pvz., bankuose, draudimo bendrovėse ir kt.

Remiantis Vyriausybės strateginės analizės centro tyrimo (STRATA) duomenimis, programų sistemų studijų kryptį baigę absolventai uždirba daugiausiai – praėjus metams po studijų gali uždirbti daugiau nei po 1,6 tūkst. eurų.

Programų sistemų studijų programos išskirtinumas – kūrimo procesai. Kaip teigia doc. dr. Kristina Lapin, „Visose informatikos krypties studijų programose yra išmokstama programuoti. Programų sistemų studijų programos specifika tame, kad šios studijos apima visus kūrimo procesus: poreikių analizę, projektavimą, programavimą, testavimą bei šių procesų valdymą. Be to, ugdomos ir tokios kompetencijos kaip gebėjimas dirbti komandoje, sprendimų pristatymas ir argumentavimas, komunikavimas ir bendravimas su kitų specialybių atstovais. Šių gebėjimų ugdymas reikalauja nemažai pastangų, todėl antrame kurse dažnai užduotys atliekamos grupėse. Dirbant grupėje svarbu ne tik laiku ir kokybiškai atlikti užduotis, bet ir mokėti pagrįsti projektinius sprendimus bei pristatyti juos auditorijai. Įgytos žinios padeda programų sistemų absolventams įsilieti į įmonių veiklas ir greičiau kilti karjeros laiptais, ką ir patvirtina STRATA tyrimų duomenys“.

Dar viena studijų kryptis, esanti tarp lyderių – informatika. Baigę šią studijų kryptį absolventai gali uždirbti daugiau nei 1,1 tūkst. eurų. Matematikos ir informatikos fakultete esančios informatikos studijų krypties programos: informatika (bakalauro ir magistro studijų programa), informacinės technologijos (bakalauro studijų programa) ir kompiuterinis modeliavimas (magistro studijų programa).

Matematikos ir informatikos fakulteto studijų programos čia.

Susipažinti su STRATA tyrimais galite čia.

Sutinku