2019 03 06 Statulevičiaus taurė267x3782019 m. kovo 1-ąją Utenos Aukštakalnio progimnazija subūrė jaunuosius matematikus iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jau dvidešimtą kartą vyko  5-8 klasių matematikų komandinės varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti.

Dar 2000-aisiais metais užsimezgė mokslininko V. Statulevičiaus glaudus bendradarbiavimas su Aukštakalnio progimnazijos bendruomene. Po jo mirties šią tradiciją tęsia Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai G. Dzemyda, S. Rutkauskas, K. Kubilius, R. Kašuba.

2019 03 06 Statulevičiaus taurė 378x251Į šių metų jubiliejines varžytuves atvyko 20 komandų iš Utenos, Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Ukmergės, Rokiškio, Kupiškio, Širvintų, Švenčionių rajonų. Mokinius atlydėjo jų mokytojai. Vilniaus universitetą atstovavo doc. dr. Edmundas Mazėtis ir dr. Dainius Dzindzalieta.

Renginio pradžioje buvo pristatytas filmas apie kraštietį, šio renginio taurės įsteigėją akademiką V. Statulevičių, skriejo vaizdo žinutės su sveikinimais iš buvusių mokyklos mokinių, ankstesnių varžytuvių dalyvių.

Po filmo, sveikinimų ir sėkmės palinkėjimų, dalyviai buvo pakviesti į dalykinę veiklą. Mokiniams sprendžiant uždavinius, mokytojai klausėsi pranešimų, dalinosi patirtimi, bendravo, apžiūrinėjo mokinių kūrybinių darbų „Simetrija lange“ ir „Šventinė kraitė“ parodas.

2019 03 06 Statulevičiaus taurė376x266I-oji vieta ir akademiko V. Statulevičiaus taurė atiteko Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijai, II-ąja vieta džiaugėsi šeimininkai – Utenos Aukštakalnio progimnazija, III-ąją užėmė Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla.

Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija apdovanota šeimininkų – Utenos Aukštakalnio progimnazijos įsteigta taure „Geriausiai Utenos komandai“.

Visos dalyvavusios komandos gavo pačius vertingiausius prizus: puikius įgūdžius, pažinimo džiaugsmą, naujas pažintis, patirtį, galimybę pakartoti matematines tiesas, pasitikrinti savo gebėjimus. Šio renginio rėmėjai – Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas bei leidykla „Šviesa“.

Utenos Aukštakalnio progimnazijos informacija ir nuotraukos