Sidebar

Fakultete svečiavosi dr. S. Letzter iš Šveicarijos

Sausio 3 dieną Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) svečiavosi pasaulyje gerai žinoma matematikė dr. Shoham Letzter.

2019 01 04 S Letzter2 tekstui

Aktyvi mokslo darbuotoja, studijas baigusi Kembridžo universitete, šiuo metu dėsto Ciuriche, mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos universitete, geriau žinomame kaip ETH Zurich. Tai yra viena iš didžiausių ir prestižiškiausių aukštųjų mokyklų Europoje.

Dr. S. Letzter jau antrąjį kartą skaitė paskaitą MIF Kombinatorikos ir grafų teorijos seminare. Šį kartą ji pasakojo apie naują įrodytą hipotezę, kuri sieja grafo viršūnių laipsnius su maksimalaus indukuoto dvidalio pografio viršūnių laipsniais tuo atveju, kai grafas neturi trikampių.

MIF Kombinatorikos ir grafų seminarų ciklas yra reguliarus mokslo renginys, kuriame paskaitas skaito Vilniaus matematikai ir svečiai. Seminarų ciklas sulaukia nemažai užsienio svečių. Prieš dvi savaites pranešimą skaitė dr. Matas Šileikis, šiuo metu dirbantis Prahos Informatikos institute. Ankstesniais metais pranešimus yra skaitę Tomasz Luczak (Poznanės universitetas), Daniel Roy (Toronto universitetas), Jarek Gryczuk (Varšuvos technikos universitetas) ir kiti. 

Seminaro paskaitų klausyti yra kviečiami visi besidomintys. Prof. Mindaugas Bloznelis džiaugiasi, kad ir šį kartą kartu su fakulteto profesoriais seminare dalyvavo ir studentai: „Tai buvo unikali galimybė diskutuoti su išskirtine matematikos pasaulio asmenybe dr. Shoham Letzter ”.   

Norinčius daugiau sužinoti apie MIF Kombinatorikos ir grafų seminarus, kviečiame prisijunti prie grupės „Vilniaus diskrečios matematikos seminaras” socialiniame tinkle „Facebook”.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos