Vieša diskusija „Seksualinis priekabiavimas: riba tarp (ne)(be)leidžiama“

Data: 2018 m. lapkričio 29 d., 15.00 val.
Vieta: VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras

Vieša diskusija „Seksualinis priekabiavimas: riba tarp (ne)(be)leidžiama“ – kviečiame!

Jau antrą kartą Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras kartu su JAV ambasada Lietuvoje lapkričio 29 d. 15.00 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro  (MKIC) Konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius) organizuoja viešą diskusiją „Seksualinis priekabiavimas: riba tarp (ne)(be)leidžiama“.

Diskusijos metu bus analizuojamos seksualinio priekabiavimo priežastys, kalbama, kaip atskirti seksualinio priekabiavimo elgseną nuo flirto, kur kreiptis ir ką daryti, jei asmuo patyrė seksualinį priekabiavimą. Diskusijos metu taip pat bus rodomi keli amerikiečių režisierių sukurti trumpametražiai filmai apie seksualinį priekabiavimą, paremti realiais gyvenimo įvykiais, kampanijos #ThatsHarassment kontekste.

Diskusijoje įžangos žodį tars JAV ambasadorė Lietuvoje Jos Ekscelencija Anne Hall.

Diskusijoje dalyvaus

• Vilniaus universiteto Bendruomenės reikalų prorektorė doc. dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė,
  • Šiaulių universiteto prof. dr. Virginija Šidlauskienė,
  • Varšuvos universiteto prof. habil. dr. Renata Mieńkowska-Norkienė,
  • Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės skyriaus vyresnioji patarėja Laima Vengalė-Dits,
  • Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Arūnas Meška.

Diskusiją moderuos Vilniaus universiteto docentė dr. Ilona Michailovič.

Lapkričio 25 d. yra Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Nuo 1991 metų visame pasaulyje šią dieną pradedama tarptautinė kampanija „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą lyties pagrindu“, kuri tęsiasi iki gruodžio 10 d., o šią dieną minima Tarptautinė žmogaus teisių diena. Vyksiantis renginys taip pat yra šios kampanijos dalis.

Daugiau informacijos:

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras,

"Startup Lithuania" verslumo hakatonas

Data: 2018 m. lapkričio 30 d. - gruodžio 2 d.
Vieta: VU, Ekonomikos ir Verslo fakultetas

"Versli Lietuva" padalinys "Startup Lithuania" šiuo metu organizuoja į verslumo skatinimą orientuotas kūrybines dirbtuves (hakatoną), kurios vyks lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis Vilniaus Universitete, Ekonomikos ir Verslo fakultete. Hakatonas – tai 48 valandų kūrybinių dirbtuvių renginys, kurio metu įvairių profesijų atstovai - programuotojai, dizaineriai, marketingistai ar tiesiog verslo idėjas turintys dalyviai bandys kuo labiau išvystyti savo verslo idėją, sukurti jos prototipą. Pagrindinis renginio tikslas yra skatinti verslumą, sukurti erdvę ir galimybes įgyvendinti inovatyvų startuolį.

Daugiau informacijos apie projektą ir registracijos anketa >>>

Aktyvaus mokymosi metodų mokymai – dirbtuvės dėstytojams

Data: 2018 m. rugsėjis - gruodis
Vieta: Vilniaus universitetas

Kviečiame dalyvauti pedagoginių kompetencijų plėtros programoje dėstytojams „Aktyvaus mokymosi metodų mokymai – dirbtuvės“. Programos tikslas – suteikti žinių apie aktyvaus mokymosi paradigmą, suaugusiųjų mokymosi iš patirties prieigų įvairovę ir ugdyti gebėjimus taikyti, analizuoti bei vertinti aktyvaus mokymosi metodų dizaino elementus.

Programos trukmė – 20 auditorinių val. ir 20 val. savarankiško darbo, kuris tiesiogiai susijęs su savo dalyko ugdomosios veiklos tobulinimu.

Ko išmoksite?

• Įgysite drąsos keisti savo ugdymo praktiką bei reikalingų žinių ir praktinių aktyvaus mokymo įgūdžių, įgalinančių kurti aktyvaus mokymosi aplinkas savo dėstomuose dalykuose.
  • Gebėsite kurti, parinkti ir taikyti tinkamus aktyvius mokymosi metodus konkretiems mokymosi siekiniams pasiekti, atsižvelgiant į skirtingas mokymosi iš patirties prieigas.

Daugiau informacijos >>> (prisijungus prie VU Intraneto)

Registracija iki rugsėjo 17 d. >>>