Sidebar

MIF istorija

Matematika pradėta studijuoti ir dėstyti Universitete nuo pat jo įsteigimo - 1579-ų metų. Tada Filosofijos fakultete buvo įkurta Matematikos katedra. Vėliau matematinės analizės ir geometrijos katedros buvo Matematikos – gamtos fakultete, nuo 1960 metų šios katedros ir nauja Bendrosios matematikos katedra buvo fizikos fakulteto sudėtyje. 1965 metais įkurtas Matematikos ir mechanikos fakultetas. Informatika yra dėstoma Matematikos ir Informatikos fakultete nuo 1971 (tuo metu ši specialybė buvo vadinama skaičiavimo mašinų ar programavimo pavadinimais), kai buvo įkurta Taikomosios matematikos katedra. Pirmasis fakulteto dekanas buvo prof. habil. dr. Feliksas Ivanauskas, kuris vadovavo nuo 1998 iki 2009 m. Fakultetui nuo 2009 m. iki 2018 m. vadovavo prof. Gediminas Stepanauskas. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. fakultetui vadovauja prof. Paulius Drungilas.

Nuo 2018 m. sausio mėn. sujungus Matematikos ir informatikos fakultetą su Matematikos ir informatikos institutu, fakultete įsikūrė keturi institutai: Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų, Informatikos, Matematikos bei Taikomosios matematikos. Institutuose dirba geriausi šalies matematikos, informatikos ir informatikos inžinerijos specialistai.

Visos fakultete dėstomos specialybės apima bakalauro studijas, magistro studijas, doktorantūrą. Todėl studentams yra geros sąlygos pasirinkti norimą studijų rūšį - ar daugiau orientuotis į praktinę veiklą ir eiti dirbti į firmas ar įmones, ar kaupti žinias, lavintis ir bandyti savo jėgas moksliniuose tyrimuose. Studentams, norintiems iš karto po studijų dirbti, darbo vietų pasirinkimas yra didelis, daug firmų žino mūsų fakultetą, ir jau iš anksto kalbina studentus įsidarbinti pas juos. Studentai, norintys tęsti mokslus ar įsigilinti į tyrimus, turi tam irgi itin palankias sąlygas. Jie turi galimybes važiuoti į stažuotes bei mokslines konferencijas užsienyje, bendradarbiauti su užsienio mokslininkais bei doktorantais.

Norite sužinoti daugiau apie fakulteto istoriją? Apsilankykite Lietuvos matematikų muziejuje.

naugardukas    auditorija    

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku