User Tools

Site Tools


taisykles

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
taisykles [2017/03/09 15:46]
egle
taisykles [2019/07/03 14:28]
eduardas
Linija 1: Linija 1:
-====== Taisyklės ======+==== Taisyklės ====
  
-Esant VU MIF bendruomenės nariu bei naudojantis VU MIF resursais svarbu žinoti, kokia yra nustatyta fakulteto tvarka ir taisyklės. Dėl šios priežasties pateikiame VU MIF naudotojui darbo tvarkos kompiuterių klasėse bei VU MIF kompiuterių tinklo naudojimo taisykles, kurios yra pateikiamos žemiau.+Esant VU MIF bendruomenės nariu bei naudojantis VU MIF resursais svarbu žinoti, kokia yra nustatyta fakulteto tvarka ir taisyklės. Dėl šios priežasties pateikiame VU MIF naudotojui darbo tvarkos kompiuterių klasėse bei VU MIF kompiuterių tinklo naudojimo taisykles.
 ---- ----
-===== Darbo tvarka kompiuterių klasėse =====+=== Darbo tvarka kompiuterių klasėse ===
  
-Skaitmeninių tyrimų ir skaičiavimo center (STSC) yra įrengtos kompiuterių klasės, kurios naudojamos mokymo procese ir moksliniuose studentų/dėstytojų tyrimuose.+Skaitmeninių tyrimų ir skaičiavimų centre (STSC) yra įrengtos kompiuterių klasės, kurios naudojamos mokymo procese ir moksliniuose studentų/dėstytojų tyrimuose.
  
   * STSC teritorija, pastatas, patalpos (ir jų vidus) yra stebimos vaizdo kameromis.   * STSC teritorija, pastatas, patalpos (ir jų vidus) yra stebimos vaizdo kameromis.
   * Pašaliniams įėjimas į STSC griežtai draudžiamas.   * Pašaliniams įėjimas į STSC griežtai draudžiamas.
   * Pirmo kurso studentai supažindinami su saugaus darbo taisyklėmis, specialaus instruktažo metu. Tokį instruktažą organizuoja kuratoriai, instruktažo tvarką suderinę su budėtoja.   * Pirmo kurso studentai supažindinami su saugaus darbo taisyklėmis, specialaus instruktažo metu. Tokį instruktažą organizuoja kuratoriai, instruktažo tvarką suderinę su budėtoja.
-  * Kompiuterių klasės Didlaukio g. ir Šaltinių g. yra rakinamos. Dėstytojai (arba jų įgalioti asmenys), turintys užsiemimus šiose klasėse, paima klasių raktus budėtojų kambaryje, o po užsiemimų juos grąžina atgal, apie tai pasirašydami specialiame žurnale.+  * Kompiuterių klasės Didlaukio g. ir Šaltinių g. yra rakinamos. Dėstytojai (arba jų įgalioti asmenys), turintys užsiėmimus šiose klasėse, paima klasių raktus budėtojų kambaryje, o po užsiėmimų juos grąžina atgal, apie tai pasirašydami specialiame žurnale.
   * Studentai savo prisijungimo prie kompiuterių tinklo naudotojų vardus gali rasti adresu: mif.vu.lt/user/, grupių sąrašuose arba pasinaudodami paieška.   * Studentai savo prisijungimo prie kompiuterių tinklo naudotojų vardus gali rasti adresu: mif.vu.lt/user/, grupių sąrašuose arba pasinaudodami paieška.
   * Studentams, kaip kompiuterių tinklo naudotojams, suteikiami darbui ir studijoms reikalingi resursai. Resursai, jų pobūdis ir naudojimo tvarka aprašyti kompiuterių tinklo naudotojo atmintinėje.   * Studentams, kaip kompiuterių tinklo naudotojams, suteikiami darbui ir studijoms reikalingi resursai. Resursai, jų pobūdis ir naudojimo tvarka aprašyti kompiuterių tinklo naudotojo atmintinėje.
   * Kompiuterių tinklo naudotojams: būtina laikytis kompiuterių tinklo naudojimo ir vidaus tvarkos taisyklių, negalima žaisti žaidimų, negalima patiems išjungti kompiuterių, negalima nešioti kėdžių iš vienos auditorijos į kitą.   * Kompiuterių tinklo naudotojams: būtina laikytis kompiuterių tinklo naudojimo ir vidaus tvarkos taisyklių, negalima žaisti žaidimų, negalima patiems išjungti kompiuterių, negalima nešioti kėdžių iš vienos auditorijos į kitą.
   * Kompiuterių tinklo operacinę aplinką sudaro Linux, Unix ir Windows operacinės sistemos.   * Kompiuterių tinklo operacinę aplinką sudaro Linux, Unix ir Windows operacinės sistemos.
-  * Esant neaiškumams, arba visais kitais klausimams reikia kreiptis į STSC (Didlaukio g. 304, Šaltinių g.1A 2aukštas ), kurioje dirba tinklo administratoriai ir sisteminiai programuotojai.+  * Esant neaiškumams, arba visais kitais klausimams reikia kreiptis į STSC (Didlaukio g. 304, Šaltinių g.1A 2 aukštas ), kurioje dirba tinklo administratoriai ir sisteminiai programuotojai.
  
 ---- ----
  
-===== VU MIF kompiuterių tinklo naudojimo taisyklės =====+=== VU MIF kompiuterių tinklo naudojimo taisyklės ===
  
 ==== Bendros nuostatos ==== ==== Bendros nuostatos ====
Linija 30: Linija 30:
  
  
-Studentas gauna savo nudotojo vardą ir slaptažodį, kurie suteikia teisę naudotis:+Studentas gauna savo naudotojo vardą ir slaptažodį, kurie suteikia teisę naudotis:
  
-  * vieta failų serveriuose; +  * Vieta failų serveriuose. 
-  * procesoriaus laiku serveriuose ;+  * Procesoriaus laiku serveriuose .
   * Internet’o tinkle.   * Internet’o tinkle.
  
 ==== Naudotojų pareigos ==== ==== Naudotojų pareigos ====
  
-  * naudoti resursus pagal paskirtį; +  * Naudoti resursus pagal paskirtį; 
-  * taupyti vietą diskuose (archyvuojant); +  * Taupyti vietą diskuose (archyvuojant); 
-  * taupyti darbo laiką (netrukdant kitiems); +  * Taupyti darbo laiką (netrukdant kitiems); 
-  * taupyti ryšį su Internet’o tinkle (ieškant kuo arčiau); +  * Taupyti ryšį su Internet’o tinkle (ieškant kuo arčiau); 
-  * laikytis darbo Internet’o tinkle etikos.+  * Laikytis darbo Internet’o tinkle etikos.
  
 ==== Darbo tvarka ==== ==== Darbo tvarka ====
taisykles.txt · Keista: 2019/07/03 14:28 vartotojo eduardas