User Tools

Site Tools


gitlab

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
gitlab [2017/08/10 15:34]
arnas15
gitlab [2020/10/13 11:50] (esamas)
mif04031 [Kaip migruoti savo projektą į naują GitLab?]
Linija 1: Linija 1:
-==== Kaip naudotis versijavimo ​paslauga====+==== Versijavimo ​paslauga ​GitLab ​====
  
-Paslaugos tikslas palengvinti Jūsų rašomo mokslinio teksto ​ar programinės ​įrangos versijavimąpalaikyti komandinio teksto ​ar programinės įrangos ​kūrimoaptarimo procesąSistema paremta “git” versijų valdymo sistema.+GitLab suteikia galimybę kurti virtualias grupes (be administratorių pagalbos), kurios gali dirbti ties vienu ar keliais projektais (pvz., ​įtraukiant studentus ar net kelis darbuotojus)kurti uždaras ​ar viešas ​programinės įrangos ​repozitorijassekti pokyčius ir atlikto darbo apimtisGitLab projektai gali būti: 
 +  * Privatūs - projekto turinį mato tik jūsų pasirinkta komanda.  
 +  * Vieši – visas internetas
  
-Sistema sukuria galimybę kurti virtualias grupes (be administratorių pagalbos), kurios gali dirbti ties vienu ar keliais projektais (pvz., įtraukiant studentus ar net kelis darbuotojus),​ kurti uždaras ar viešas programinės įrangos repozitorijas,​ sekti pokyčius ir atlikto darbo apimtis. Privataus git projekto turinį mato tik jūsų pasirinkta komanda. Viešos – visas internetas. Sistema prieinama ​ir iš kitų potinklių, todėl galite naudotis VU MIF išorėje.+GitLab pasiekiamas ​ir iš kitų potinklių, todėl galite naudotis ​ir VU MIF išorėje.
  
 Tipinis naudojimosi scenarijus yra jūsų mokslinio straipsnio (pvz., rašomo LaTeX), ar programinio kodo, dirbant kartu su studentais, doktorantais ar mokslininkais,​ talpinimas, paprastas versijų/​pokyčių valdymas ir atnaujinimų apsikeitimas. Tipinis naudojimosi scenarijus yra jūsų mokslinio straipsnio (pvz., rašomo LaTeX), ar programinio kodo, dirbant kartu su studentais, doktorantais ar mokslininkais,​ talpinimas, paprastas versijų/​pokyčių valdymas ir atnaujinimų apsikeitimas.
Linija 9: Linija 11:
 **Prieiga:​** **Prieiga:​**
  
-Paslauga pasiekiama adresu: git.mif.vu.lt+Paslauga pasiekiama adresu: ​[[http://git.mif.vu.lt]] \\  
 +Prieiga prie git.mif.vu.lt ssh port'o galima tik iš MIF kompiuterių tinklo ir [[https://​santaka.vu.lt/​pages/​viewpage.action?​pageId=31687983|VU VPN]].
  
 Sėkmingai pradėti dirbti jums tereikia: Sėkmingai pradėti dirbti jums tereikia:
   - Autorizuotis į sistemą MIF vartotojo vardu;   - Autorizuotis į sistemą MIF vartotojo vardu;
-  - Susikurti pirmą projektą ir bendradarbių komandą;+  - Susikurti pirmą projektą ir bendradarbių komandą;  
 +  - Prisidėti savo viešą ssh-rsa raktą į git;
   - Atsisiųsti jūsų mėgstamai operacinei sistemai tinkamą git klientą, pvz., Linux serveriuose jau įdiegta “git”. parsiuntimui žr. http://​git-scm.com/​downloads arba http://​git-scm.com/​downloads/​guis . Taip pat yra parsiuntimui ir įskiepiai Netbeans ar Eclipse vystymo aplinkoms.   - Atsisiųsti jūsų mėgstamai operacinei sistemai tinkamą git klientą, pvz., Linux serveriuose jau įdiegta “git”. parsiuntimui žr. http://​git-scm.com/​downloads arba http://​git-scm.com/​downloads/​guis . Taip pat yra parsiuntimui ir įskiepiai Netbeans ar Eclipse vystymo aplinkoms.
  
 Nuorodos papildomiems skaitymams: Nuorodos papildomiems skaitymams:
 +  - Lino Petkevičiaus {{ :​git_instructions.pdf | instrukcijos studentams}}.
   - Ne geriausias, tačiau glaustas pradžiamokslis:​ http://​stackoverflow.com/​questions/​315911/​git-for-beginners-the-definitive-practical-guide   - Ne geriausias, tačiau glaustas pradžiamokslis:​ http://​stackoverflow.com/​questions/​315911/​git-for-beginners-the-definitive-practical-guide
   - GIT manualas https://​www.kernel.org/​pub/​software/​scm/​git/​docs/​   - GIT manualas https://​www.kernel.org/​pub/​software/​scm/​git/​docs/​
Linija 22: Linija 27:
 ---- ----
  
-==== Kaip migruoti savo projektą ​į naują GitLab====+==== Savo projekto migravimas ​į naują GitLab ====
  
   - Prisijunkite prie naujo gitlab: https://​git.mif.vu.lt/​   - Prisijunkite prie naujo gitlab: https://​git.mif.vu.lt/​
gitlab.1502368466.txt.gz · Keista: 2017/08/10 15:34 vartotojo arnas15