User Tools

Site Tools


gitlab

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

Next revision
Previous revision
gitlab [2017/08/10 10:10]
arnas15 sukurtas
gitlab [2020/10/13 11:50] (esamas)
mif04031 [Kaip migruoti savo projektą į naują GitLab?]
Linija 1: Linija 1:
-===== Kaip naudotis versijavimo ​paslauga? =====+==== Versijavimo ​paslauga ​GitLab ​====
  
-Paslaugos tikslas palengvinti Jūsų rašomo mokslinio teksto ​ar programinės ​įrangos versijavimąpalaikyti komandinio teksto ​ar programinės įrangos ​kūrimoaptarimo procesąSistema paremta “git” versijų valdymo sistema.+GitLab suteikia galimybę kurti virtualias grupes (be administratorių pagalbos), kurios gali dirbti ties vienu ar keliais projektais (pvz., ​įtraukiant studentus ar net kelis darbuotojus)kurti uždaras ​ar viešas ​programinės įrangos ​repozitorijassekti pokyčius ir atlikto darbo apimtisGitLab projektai gali būti: 
 +  * Privatūs - projekto turinį mato tik jūsų pasirinkta komanda.  
 +  * Vieši – visas internetas
  
-Sistema sukuria galimybę kurti virtualias grupes (be administratorių pagalbos), kurios gali dirbti ties vienu ar keliais projektais (pvz., įtraukiant studentus ar net kelis darbuotojus),​ kurti uždaras ar viešas programinės įrangos repozitorijas,​ sekti pokyčius ir atlikto darbo apimtis. Privataus git projekto turinį mato tik jūsų pasirinkta komanda. Viešos – visas internetas. Sistema prieinama ​ir iš kitų potinklių, todėl galite naudotis VU MIF išorėje.+GitLab pasiekiamas ​ir iš kitų potinklių, todėl galite naudotis ​ir VU MIF išorėje.
  
 Tipinis naudojimosi scenarijus yra jūsų mokslinio straipsnio (pvz., rašomo LaTeX), ar programinio kodo, dirbant kartu su studentais, doktorantais ar mokslininkais,​ talpinimas, paprastas versijų/​pokyčių valdymas ir atnaujinimų apsikeitimas. Tipinis naudojimosi scenarijus yra jūsų mokslinio straipsnio (pvz., rašomo LaTeX), ar programinio kodo, dirbant kartu su studentais, doktorantais ar mokslininkais,​ talpinimas, paprastas versijų/​pokyčių valdymas ir atnaujinimų apsikeitimas.
Linija 9: Linija 11:
 **Prieiga:​** **Prieiga:​**
  
-Paslauga pasiekiama adresu: git.mif.vu.lt+Paslauga pasiekiama adresu: ​[[http://git.mif.vu.lt]] \\  
 +Prieiga prie git.mif.vu.lt ssh port'o galima tik iš MIF kompiuterių tinklo ir [[https://​santaka.vu.lt/​pages/​viewpage.action?​pageId=31687983|VU VPN]].
  
 Sėkmingai pradėti dirbti jums tereikia: Sėkmingai pradėti dirbti jums tereikia:
   - Autorizuotis į sistemą MIF vartotojo vardu;   - Autorizuotis į sistemą MIF vartotojo vardu;
-  - Susikurti pirmą projektą ir bendradarbių komandą;+  - Susikurti pirmą projektą ir bendradarbių komandą;  
 +  - Prisidėti savo viešą ssh-rsa raktą į git;
   - Atsisiųsti jūsų mėgstamai operacinei sistemai tinkamą git klientą, pvz., Linux serveriuose jau įdiegta “git”. parsiuntimui žr. http://​git-scm.com/​downloads arba http://​git-scm.com/​downloads/​guis . Taip pat yra parsiuntimui ir įskiepiai Netbeans ar Eclipse vystymo aplinkoms.   - Atsisiųsti jūsų mėgstamai operacinei sistemai tinkamą git klientą, pvz., Linux serveriuose jau įdiegta “git”. parsiuntimui žr. http://​git-scm.com/​downloads arba http://​git-scm.com/​downloads/​guis . Taip pat yra parsiuntimui ir įskiepiai Netbeans ar Eclipse vystymo aplinkoms.
  
 Nuorodos papildomiems skaitymams: Nuorodos papildomiems skaitymams:
 +  - Lino Petkevičiaus {{ :​git_instructions.pdf | instrukcijos studentams}}.
   - Ne geriausias, tačiau glaustas pradžiamokslis:​ http://​stackoverflow.com/​questions/​315911/​git-for-beginners-the-definitive-practical-guide   - Ne geriausias, tačiau glaustas pradžiamokslis:​ http://​stackoverflow.com/​questions/​315911/​git-for-beginners-the-definitive-practical-guide
   - GIT manualas https://​www.kernel.org/​pub/​software/​scm/​git/​docs/​   - GIT manualas https://​www.kernel.org/​pub/​software/​scm/​git/​docs/​
  
-===== Kaip migruoti savo projektą ​į naują GitLab? =====+---- 
 + 
 +==== Savo projekto migravimas ​į naują GitLab ====
  
   - Prisijunkite prie naujo gitlab: https://​git.mif.vu.lt/​   - Prisijunkite prie naujo gitlab: https://​git.mif.vu.lt/​
gitlab.1502349048.txt.gz · Keista: 2017/08/10 10:10 vartotojo arnas15