IT wiki

VU MIF STSC

User Tools

Site Tools


cloud

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
Next revisionBoth sides next revision
cloud [2017/09/26 09:33] arnas15cloud [2020/10/13 06:40] mif04031
Linija 1: Linija 1:
-==== Kaip naudotis MIF debesų kompiuterijos paslauga====+==== MIF debesų kompiuterijos paslauga (individualių virtualių mašinų kūrimas) ====
  
-VU MIF debesų kompiuterijos paslauga teikiama naudojant įrankį **OpenNebula**, su kuriuo galite kurti ir valdyti virtualias mašinas (toliau – VM) fiziniuose ištekliuose. +VU MIF debesų kompiuterijos paslauga teikiama naudojant įrankį **OpenNebula**, su kuriuo galite kurti ir valdyti virtualias mašinas (toliau – VM) fiziniuose fakulteto ištekliuose. 
-Prisijungimui prie portalo reikalingas VU MIF tinklo naudotojo [[http://mif.vu.lt/user|vardas]] ir [[https://radius.mif.vu.lt/passwd|slaptažodis]].+Prisijungimui prie portalo, kurio pagalba galima kurti virtualias mašinas (VM) turinčias išorinį IP adresa reikalingas VU MIF tinklo naudotojo [[http://mif.vu.lt/user|vardas]] ir [[https://mif.vu.lt/passwd|slaptažodis]].
  
-  [[https://grid5.mif.vu.lt/cloud3/one/|VU MIF OpenNebula Sunstone portalas]] – veikia su Internet Explorer (>= 9), Firefox (> 3.5) arba Chrome naršyklėmis. Failų įkėlimas veikia su Firefox (>= 4) ir Chrome (>= 11). +  [[https://mif.vu.lt/one|VU MIF OpenNebula Sunstone portalas]] – veikia su Internet Explorer (>= 9), Firefox (> 3.5) arba Chrome naršyklėmis. Failų įkėlimas veikia su Firefox (>= 4) ir Chrome (>= 11). 
-  [[http://docs.opennebula.org/4.14/user/|Oficiali OpenNebula naudotojo dokumentacija]].+  [[http://docs.opennebula.org/4.14/user/|Oficiali OpenNebula naudotojo dokumentacija]].
  
 **Kiekvienam MIF naudotojui suteikiami tokie ištekliai:** **Kiekvienam MIF naudotojui suteikiami tokie ištekliai:**
Linija 39: Linija 39:
  
  
-Norėdami sukurti VM, pagrindiniame meniu kairėje pasirinkite **Virtual Resources -> Virtual Machines** ir paspauskite su pliuso ženklą.+Norėdami sukurti VM, pagrindiniame meniu kairėje pasirinkite **Virtual Resources -> Virtual Machines** ir aspauskite + ženklą.
  
-Atsidariusiame lange atlikite veiksmus pagal instrukcijas: pasirinkite šabloną, nurodykite VM pavadinimą, jei reikia pakeiskite atminties ir dydžio parametrus, tada spauskite **Create**.{{ :user_create.png |}}+Atsidariusiame lange atlikite veiksmus pagal instrukcijas: pasirinkite šabloną, nurodykite VM pavadinimą, jei reikia pakeiskite atminties ir dydžio parametrus, ir tada spauskite **Create**.{{ :user_create.png |}}
  
 Informaciją apie sukurtą VM ir jos būseną rasite paspaudę ant meniu **Virtual Resources -> Virtual Machines**. Informaciją apie sukurtą VM ir jos būseną rasite paspaudę ant meniu **Virtual Resources -> Virtual Machines**.
Linija 121: Linija 121:
 Atributas **CONNECT_INFO2** skirtas Windows naudotojams, kurie turi Putty programėlę. Nukopijavus jo reikšmę į komandinę eilutę arba suvedus atitinkamas reikšmes (pvz. IP/Hostname = 193.219.91.103, port=14152) Putty programėlėje, bus galima prisijungti prie VM. Atributas **CONNECT_INFO2** skirtas Windows naudotojams, kurie turi Putty programėlę. Nukopijavus jo reikšmę į komandinę eilutę arba suvedus atitinkamas reikšmes (pvz. IP/Hostname = 193.219.91.103, port=14152) Putty programėlėje, bus galima prisijungti prie VM.
  
-Jei norite pasinaudoti TCP jungčių peradresavimu, turite papildyti **TCP_PORT_FORWARDING** atributo reikšmę norimomis jungtimis (daugiausia galima įdėti 4). Pakeitę atributo reikšmę nepamirškite iš naujo paleisti  VM (PowerOff -> Boot) ir patikrinti, kokios jungtys buvo sugeneruotos. Pavyzdžiui, jeigu norite atidaryti 80 jungtį, įrašykite 80 ir iš naujo paleiskite VM. Startavus VM, pamatysite pasikeitusioje TCP_PORT_FORWARDING reikšmėje PORT:80, kur PORT yra išorinio IP (PUBLIC_IP reikšmė) jungtis, per kurią galima bus prisijungti prie VM jūsų norimos jungties (80).+Jei norite pasinaudoti TCP jungčių peradresavimu, turite papildyti **TCP_PORT_FORWARDING** atributo reikšmę norimomis jungtimis (daugiausiai 4). Pakeitę atributo reikšmę nepamirškite iš naujo paleisti  VM (PowerOff -> Boot) ir patikrinti, kokios jungtys buvo sugeneruotos. Pavyzdžiui, jeigu norite atidaryti 80 jungtį, įrašykite 80 ir iš naujo paleiskite VM. Startavus VM, pamatysite pasikeitusioje TCP_PORT_FORWARDING reikšmėje PORT:80, kur PORT yra išorinio IP (PUBLIC_IP reikšmė) jungtis, per kurią galima bus prisijungti prie VM jūsų norimos jungties (80).
  
 **VNET1** tinkle VM gali gauti ne tik įprastą vidinį **IPv4** adresą, bet ir globaliai pasiekiamą **IPv6** adresą. Daugiau apie galimybes prisijungti prie **[[http://ipv6.lt|IPv6]]**. **VNET1** tinkle VM gali gauti ne tik įprastą vidinį **IPv4** adresą, bet ir globaliai pasiekiamą **IPv6** adresą. Daugiau apie galimybes prisijungti prie **[[http://ipv6.lt|IPv6]]**.
 +
 +----
  
 === VM įtraukimas į Long run grupę === === VM įtraukimas į Long run grupę ===
cloud.txt · Keista: 2022/08/31 10:57 vartotojo mif28585

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki