Alumni ekskursija po Lietuvą

Birželio 10 d. MIF ALUMNI surengė tradicinę vasaros ekskursiją po Lietuvą. Važiavome patogiu 27 vietų Universiteto autobusu. Maršrutas buvo netrumpas (apie 420 km): Vilnius – Taujėnai (dvaras) – Užulėnis ir Užugiris (Prezidento A.Smetonos gimtinė ir dvaras) – Bistrampolis (dvaras) – Panevėžys – Palėvenys (dvaras, vienuolynas, bažnyčia) – Salos (dvaras, ežeras, parkas) – Kamajai (centrinė aikštė, bažnyčia) – Svėdasai (bažnyčios ansamblis) – Anykščiai (bažnyčia, Lajų takas) – Vilnius.

Ekskursijos dalyvių įspūdžiai:

Kadangi iki šiol neteko pabūti prezidento A.Smetonos dvarelyje, jis mums padarė bene geriausią įspūdį. Labai graži vietovė, ežeras ir tas didžiulis senų obelų sodas. Galima tik įsivaizduoti grožį, žydint obelims. Tęsiant kelionę toliau, link Bistrampolio dvaro, patiko gražiai tvarkomos sodybos. O aplamai, pačios šilčiausios ir mieliausios kelionės – tai kelionės po savo kraštą. Ačiū už šaunią ekskursiją ir puikius jos dalyvius.

Aldona ir Stanislovas Mikuckiai

Ryškiausi įspūdžiai: Pirma, logiškai gerai parinktas maršrutas. Prieš daugelį metų teko lankytis A.Smetonos dvare, tik išsikėlus psichiatrinei ligoninei. Vaizdas viduje buvo baisus. Džiaugiuosi, kad dabar iš šio dvaro išvykom su gražiais priminimais. Antra, Salos – civilizacijos nepaliesta gamta, nugriuvę įspūdingo dydžio medžiai ir nuostabaus grožio ežeras. Trečia, Lajų takas. Smagu buvo lajų taku kilti link laimės žiburio ir, jo nepasiekus, saugiai nusileisti.

Julija Grigaitytė

Greituoju būdu: smagi kompanija, geras oras, puiki ekskursija. Patiko mums keliaut labai, norėtųsi dažniau tikrai.

Giedrius Brazdauskas

Mano nuomone, ekskursija buvo puiki. Daug objektų, kurių kiekvienas turi savo žavesį. Nemažiau svarbu, kad pravažiavom daug skirtingų rajonų ir galėjom pasigrožėti, kokia mūsų Lietuvėlė graži – tvarkingos sodybos, apsėti laukai… Ačiū už smagiai ir turiningai praleistą dieną.

Bronė Kaminskienė

Ryškiausias kelionės įspūdis buvo kiek nelauktai dar labiau vienan gabalan sulipęs mūsų garsiųjų literatų Strazdelio ir Tumo Vaižganto tandemas, perjuostas dar ir tuo, kad jų išėjimo Amžinojon Tėvynėn metus, pasirodo, skiria vienas toks ne tik kad triženklis, bet, kaip mes aritmetiškai galėtume išsireikšti, ir labai patraukliai apvalus skaičius. Be šių dviejų žmonių kitokia būtų mūsų dabartinė sąmonė, be jų aukštaitiško, niekada nenustygstančio būdo ir nenuramdomo charakterio mažesni būtų ir mūsiškio, šitaip dažnai kasdienybėje benusenkančio optimizmo ištekliai, ir, apskritai, be šių dviejų Dvasios Milžinų kitaip mes suvoktume ir kitaip kalbėtume apie pasaulį ir Lietuvą, Tėvynę mūsų.

Romas Kašuba