VU MIF absolventų susitikimas

Įspūdžiais iš tradicinio metinio VU MIF absolventų susitikimo dalinasi dr. Romualdas Kašuba.

Gegužės 6 dieną įvyko tradicinis metinis Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventų susitikimas, kurį organizavo MIF Alumni draugija. Susitikime pagrindinį pranešimą padarė buvęs ilgametis Lietuvos Banko valdybos pirmininkas, sakytume Lietuvos banko prezidentas, Reinoldijus Šarkinas.

Klausėmės ir galvojome, kaip vis dėl to skiriasi žmogaus sukeliamas įspūdis, sakykime, kai jis kalba iš ekrano nuo to vadinamojo gyvojo žmogaus įspūdžio. Regis, visagalė televizija gali viską parodyti ir perteikti, tačiau Reinoldijus Šarkinas įrodė savo klausytojams, bent jau man, kad betarpiškas kalbėjimas tikrai didžiulio masto asmenybei – kokiu neabejotinai pasirodė esąs mūsų prelegentas – yra su niekuo nesulyginamas.

Išlikdamas tokiu nepaprastai korektišku ir nė vienos raidės be reikalo nesakančiu žmogumi, Reinoldijus Šarkinas tai vos pastebimai švystelėjusia šypsena, tai kokiu palydinčiu judesiu, tai sakytum šelmišku žvilgsniu per nepilną valandą – kaip man pasirodė – pelnė absoliučias auditorijos simpatijas.

Klausytojai pateikė daug įvairiausių klausimų, taip pat ir tokių, kuriais buvo stengiamasi išpešti kokių nors papildomų faktų ar išgirsti kitokių nuomonių. Tai, žinoma, yra įprasta tokio pobūdžio susitikimuose su didelėmis asmenybėmis.

Vieną tokį klausimą pateikiau ir aš – norėjau išgirsti, kokį pagrindinį argumentą jis sakytų savo anūkui, paklaususiam, tai ar tikrai verta studijuoti. To pagrindinio argumento taip ir neišgirdau, bet užtat sužinojau, kad jie labai žaidžia krepšinį.

Po paskaitos nejučiomis pagavau save begalvojantį, kad štai šitaip beveik nepastebimai rimti žmonės ir nuveikia labai rimtus darbus.

Romas Kašuba