Dalyko sando aprašas

Dalyko sando kodas KOSM7124
Dalyko sando pavadinimas Kokybinių sprendimų modeliai
Dėstytojo pedagoginis vardas, vardas, pavardė Docentas Vytautas Kazakevičius
Katedra, centras Matematinės statistikos katedra
Fakultetas, padalinys Matematikos ir informatikos fakultetas
Dalyko sando lygis Antrosios pakopos
Semestras 3
ECTS kreditai
VU kreditai 4
Auditorinės valandos

Viso dalyko: 64

Paskaitų: 48

Laboratorinių darbų: 16

Reikalavimai Matematinė statistika (parametrų vertinimas, hipotezių tikrinimas, tiesinė regresija), darbo su SAS programų paketu pagrindai.
Dėstomoji kalba Lietuvių
Dalyko sando tikslai ir numatomi gebėjimai Tikslai: supažindinti su kokybinio kintamojo priklausomybės nuo įvairių kovariančių modeliais ir išmokyti juos analizuoti. Numatomos žinios: dažnių lentelės, su jomis susiję statistiniai modeliai ir uždaviniai; logistinės regresijos modeliai (logit, probit, ordered logit, ordered probit ir apibendrintas logit), statistiniai uždaviniai tuose modeliuose. Numatomi gebėjimai: modelių analizė, naudojant SAS programų paketą; mokslinių tekstų apie dažnių lenteles ir logistinę regresiją supratimas.
Dalyko sando turinys Vieno kintamojo dažnių lentelės: binominis ir polinominis modeliai, maksimalaus tikėtinumo įverčiai, asimptotiniai ir tikslieji pasikliautinieji intervalai, suderinamumo hipotezės tikrinimas. Dviejų kintamųjų dažnių lentelės: pagrindiniai modeliai ir ryšys tarp jų, maksimalaus tikėtinumo įverčiai, ?2 ir tikslieji kriterijai nepriklausomumo hipotezei tikrinti, koreliacinė analizė, gama koeficientas ir neapibrėžtumo koeficientai, 2x2 lentelių ryšio matai, Maknemaro kriterijus ir kapa koeficientas. Dažnių lentelių rinkiniai: nepriklausomumo hipotezės tikrinimas, bendro tikimybių santykio ir bendro galimybių santykio vertinimas. Logistinė regresija: logit, probit, ordered logit, ordered probit ir apibendrintasis logit modeliai, maksimalaus tikėtinumo parametrų įverčiai, parametrinių funkcijų vertinimas, parametrinių hipotezių tikrinimas, maksimalaus tikėtinumo įverčių egzistavimo logit modelyje sąlyga, kokybinės kovariantės ir kovariančių sąveika, modelių palyginimo būdai, suderinamumo kriterijai, klasifikavimo uždaviniai binariniuose modeliuose.
Pagrindinės literatūros sąrašas

1. V. Kazakevičius. Kokybinių duomenų analizė (http://uosis.mif.vu.lt/~vytas).

Papildomos literatūros sąrašas

Mokymo metodai Paskaita, darbas prie kompiuterio.
Lankomumo reikalavimai Nėra
Atsiskaitymo reikalavimai Egzaminas iš 2 dalių. Pirma dalis — savarankiškas uždavinio sprendimas prie kompiuterio, antra dalis — rašto darbas iš teorijos.
Vertinimo būdas Pirma dalis — 4 taškai, antra dalis — 6 taškai.
Aprobuota katedros
Patvirtinta Studijų programų komiteto