Dalyko sando aprašas

 

Dalyko sando kodas 

UKAN1313

Dalyko sando pavadinimas

Dalykinė anglų kalba Matematikos ir informatikos fakulteto Informatikos studijų programos studentams

Dėstytojo (-jų) pedagoginis vardas, vardas ir pavardė

Prof. R.-V. Idzelis, doc. dr. Benedikta Zinaida Stanevičienė, doc.dr. Aldona Ramoškienė, doc.dr. Z. Mažuolienė, lekt. Asta Statkevičienė, lekt. D. Indrulėnienė, asist. Aušra Dapšienė, asist. Asta Lengvinaitė, asist. Rasa Stalnionytė, asist. Ieva Stasiūnaitė, asist. Roma Jasinskienė, asist. Eglė Židonienė, asist. L. Zavadskaitė, asist.V. Patašienė, asist. I. Purlienė

Katedra, centras

FBMM anglų kalbos

Fakultetas, padalinys

Užsienio kalbų institutas

Dalyko sando lygis

Pirmosios pakopos

Semestras

Rudens (III)

ECTS kreditai

4,5

VU kreditai

3

Auditorinės valandos

Viso dalyko  64

 

Pratybų         64

Reikalavimai

UKAN1113, UKAN1213

Dėstomoji kalba

Anglų

Dalyko sando tikslai ir numatomi gebėjimai

 

Tikslai: ruošti studentus tolesnėms profesinėms studijoms anglų kalba, ugdyti studentų gebėjimą naudotis anglų kalba profesinėje bei mokslinėje veikloje informacijai gauti žodžiu ir raštu, rengti studentus bendrauti gimtosios ir užsienio šalių profesinėje bei kultūrinėje aplinkoje.

Šiems tikslams pasiekti ugdomi pagrindiniai keturi kalbinės veiklos gebėjimai – kalbos supratimas iš rašto (skaitymas), kalbos supratimas iš klausos, rašymas ir kalbėjimas tam tikromis programų sistemų specialybės temomis, atrinktomis pagal specialybės dalykų studijų programas.

Dalyko sando turinys

 

Anglų kalbos sando turinį sudaro ugdytini kalbinės veiklos gebėjimai bei kalbos medžiaga. Ugdomi visi kalbinės veiklos gebėjimai (skaitymas, klausymas, rašymas ir kalbėjimas)  šiomis temomis: multimedia, internetas, pasaulinis žiniatinklis, interneto tinklapiai, jų kūrimas ir administravimas, duomenų apsauga, kompiuterių specialistai ir ateities darbas.

1.Skaitymas: studentas toliau tobulina įgytus skaitymo įgūdžius. Jis turi gebėti suprasti sudėtingus, autentiškus su informacinėmis technologijomis susijusius tekstus. Straipsniai skaitomi naudojant įvairias skaitymo technikas. Teksto rūšys: apžvalginiai straipsniai, įvairūs vadovai ir žinynai. Studentas turi gebėti suvokti termino reikšmę kontekste, nustatyti teksto pobūdį ir struktūrą, apibendrinti teksto problematiką.

2.Klausymas: studentas turi gebėti suvokti ir perteikti klausomo sudėtingo akademinio teksto turinį. Tekstų rūšys:  radijo pranešimai, instrukcijos, diskucijos.

3.Kalbėjimas: studentas toliau tobulina monologo, dialogo ir dalyvavimo diskusijoje įgūdžius, taip pat turi gebėti pateikti akademinio turinio pranešimą. Studentas turi gebėti komentuoti vaizdinę medžiagą: grafikus, diagramas, lenteles ir brėžinius. 

4.Rašymas: studentas toliau tobulina įgytus pranešimo ir santraukos rašymo įgūdžius, o taip pat turi gebėti parašyti savo gyvenimo aprašą (CV), prašymą darbui gauti, elektroninę žinutę. Studentas turi gebėti atpažinti ir parašyti įvairaus žanro tekstus pagal formalaus ir neformalaus rašytinio tekto reikalavimus.

Kalbos vartosena: formuojamas ir plečiamas profesinės kalbos žodynas nagrinėjamų temų pagrindu. Ypatingas dėmesys kreipiamas į žodžių darybą ir terminologiją. Mokomasi atpažinti ir suvokti moksliniam tekstui būdingas gramatines konstrukcijas (gerundijaus, dalyvių bei bendraties formas, funkcijas ir jų konstrukcijas).

Pagrindinės literatūros sąrašas

1.      Dorožkina V.P. 2001. English for Students of Mathematics. ACT.

2.      Boeckner K. and  Brown P. Ch. 1993. Oxford English for Computing. OUP.

3.      Santjago Remacha Esteras.1996. Infotech for Computer Users. CUP.

4.      Glendening E. H., McEwan J. 2002. Oxford English of Information Technology. OUP. 

New Scientist, periodical, UK edition

Papildomos literatūros sąrašas

Šaltiniai internete

Mokymo metodai

 

Pratybų metu taikomas komunikacinis metodas bei ugdomi gebėjimai dirbti savarankiškai. Kalbos mokymas orientuojamas į studentą: individualiai, poromis, grupėmis diskutuojama, reziumuojama žodžiu ir raštu.

Lankomumo reikalavimai

Privaloma lankyti 75 % pratybų.

Atsiskaitymo reikalavimai

Įskaita

Vertinimo būdas

 

Kaupiamoji įskaita (atsiskaitymas už konkrečias užduotis + 2 kontroliniai darbai).

Aprobuota katedros

2005-11-30

Patvirtinta Studijų programos komiteto

2005-12-09