Dalyko sando aprašas

 

Dalyko sando kodas

UKAN1113

Dalyko sando pavadinimas

Dalykinė anglų kalba Matematikos ir informatikos fakulteto Informatikos studijų programos studentams

Dėstytojo (-jų) pedagoginis vardas, vardas ir pavardė

Prof. R.-V. Idzelis, doc. dr. Benedikta Zinaida Stanevičienė, doc.dr. Aldona Ramoškienė, doc.dr. Z. Mažuolienė, lekt. Asta Statkevičienė, lekt. D. Indrulėnienė, asist. Aušra Dapšienė, asist. Asta Lengvinaitė, asist. Rasa Stalnionytė, asist. Ieva Stasiūnaitė, asist. Roma Jasinskienė, asist. Eglė Židonienė, asist. L. Zavadskaitė, asist.V. Patašienė, asist. I. Purlienė

Katedra, centras

FBMM anglų kalbos

Fakultetas, padalinys

Užsienio kalbų institutas

Dalyko sando lygis

Pirmosios pakopos

Semestras

Rudens (I)

ECTS kreditai

4,5

VU kreditai

3

Auditorinės valandos

Viso dalyko  64

 

Pratybų         64

Reikalavimai

 

Studentas turi būti išklausęs ir įsisavinęs vidurinės mokyklos anglų kalbos kursą.

Dėstomoji kalba

Anglų

Dalyko sando tikslai ir numatomi gebėjimai

 

Tikslai: ruošti studentus tolesnėms profesinėms studijoms anglų kalba, ugdyti studentų gebėjimą naudotis anglų kalba profesinėje bei mokslinėje veikloje informacijai gauti žodžiu ir raštu, rengti studentus bendrauti gimtosios ir užsienio šalių profesinėje bei kultūrinėje aplinkoje.

Šiems tikslams pasiekti ugdomi pagrindiniai keturi kalbinės veiklos gebėjimai – kalbos supratimas iš rašto (skaitymas), kalbos supratimas iš klausos, rašymas ir kalbėjimas tam tikromis programų sistemų specialybės temomis, atrinktomis pagal specialybės dalykų studijų programas.

Dalyko sando turinys

 

Anglų kalbos sando turinį sudaro ugdytini kalbinės veiklos gebėjimai bei kalbos medžiaga. Ugdomi visi kalbinės veiklos gebėjimai (skaitymas, klausymas, rašymas ir kalbėjimas) šiomis temomis: studijos Vilniaus universitete, kompiuterių taikymas, kompiuterių architektūra, įvesties ir išvesties įrenginiai.

1.Skaitymas: studentas turi gebėti suprasti autentiškus specialybės, mokslinius ir mokslo populiarinimo tekstus, suvokti teksto struktūrą ir mokėti pritaikyti gautą informaciją ir idėjas studijuojamojo dalyko žinių gilinimui. Straipsniai skaitomi pasirenkant įvairias skaitymo strategijas: apžvalginę, ieškomąją, studijinę. Mokoma išskirti pastraipos ir viso teksto pagrindinę mintį, atskirti esminę informaciją nuo antraeilės, suvokti specifines teksto detales, nustatyti loginius ir prasminius ryšius (priežasties, pasekmės, sekos, sąlygos, būdo ir t.t.) ryšius tarp sakinių ir atskirų teksto dalių.

2.Klausymas: studentas turi gebėti atspėti temą ir numatyti veiksmų (minčių) eigą, suvokti pagrindinę bei detalesnę informaciją, požiūrį bei sugebėti konspektuoti klausomą tekstą. Klausomi nesudėtingi autentiški tekstai. Tekstų rūšys:  interviu, įvairūs pokalbiai, pasakojimai.

3.Kalbėjimas: studentas turi gebėti logiškai išdėstyti mintis, palaikyti pokalbį ir diskusiją naudojant šias komunikacines intencijas: pritarimą ar prieštaravimą, įsiterpimą į pokalbį, pokalbio pertraukimą, pokalbio temos plėtojimą ir pakeitimą, informacijos patikslinimą, klausimų pateikimą ir atsakymą.

4.Rašymas: studentas yra supažindinamas su rašomo teksto struktūra ir formos reikalavimais, mokomas apibendrinti ir pateikti aptarto arba perskaityto teksto turinį rašytinio pranešimo forma.

Kalbos vartosena: formuojamas ir plečiamas profesinės kalbos žodynas nagrinėjamų temų pagrindu. Ypatingas dėmesys kreipiamas į žodžių darybą ir terminologiją. Mokomasi atpažinti ir suvokti moksliniam tekstui būdingas gramatines konstrukcijas (laikus, veikiamąją/ neveikiamąją rūšis, modalinius veiksmažodžius ir jų pakaitalus bei beasmeninius sakinius).

Pagrindinės literatūros sąrašas

1.      Glendenning E.H. 2000. Basic English for Computing. OUP.

2.      Ramoškienė A. 1998. Introduction to Computer English. Vilniaus universiteto leidykla.

3.      Boeckner K. and  Brown P. Ch. 1993. Oxford English for Computing. OUP.

4.      Doroškina V.P. 2001. English for Students of Mathematics. ACT.

Papildomos literatūros sąrašas

Šaltiniai internete

Mokymo metodai

 

Pratybų metu taikomas komunikacinis metodas bei ugdomi gebėjimai dirbti savarankiškai. Kalbos mokymas orientuojamas į studentą: individualiai, poromis, grupėmis diskutuojama, reziumuojama žodžiu ir raštu.

Lankomumo reikalavimai

Privaloma lankyti 75 % pratybų.

Atsiskaitymo reikalavimai

Įskaita

Vertinimo būdas

 

Kaupiamoji įskaita (atsiskaitymas už konkrečias užduotis + 2 kontroliniai darbai).

Aprobuota katedros

2005-11-30

Patvirtinta Studijų programos komiteto

2005-12-09