MAGISTRO BAIGIAMOJO DARBO STRUKTŪRA

 

Darbo struktūra
 

 1 lentelė.  Magistro baigiamojo darbo dalys.

Eil. nr.

Darbo dalies pavadinimas

Pastabos

1.

 Titulinis puslapis

 Žiūr. 1 priedą  

2.

Padėkos asmenims ir/ar organizacijoms

 Nenumeruojama dalis,
 nebūtina dalis

3.

 Santrauka lietuvių kalba

 Nenumeruojama dalis,
 ne ilgesnė kaip 0,5 psl.

4.

 Santrauka anglų kalba

(Summary)

 Nenumeruojama dalis,
 ne ilgesnė kaip 0,5 psl.  

5.

 Turinys

 Nenumeruojama dalis

6.

 Įvadas

 

7.

 Medžiagos darbo tema dėstymo skyriai

 

8.

 Rezultatai ir išvados

 

9.

 Šaltinių sąrašas

Žiūr. 2 priedą

10.

 Sąvokų apibrėžimai

 Nebūtina dalis

11.

 Santrumpos

 Nebūtina dalis

12.

 Priedai

 Nebūtina dalis

Tituliniame puslapyje rašomi (žiūr. 1 priedą):

-   universiteto, fakulteto ir profilinės katedros pavadinimai;
-   darbo tema lietuvių ir anglų kalbomis;
-   darbo rūšis (t.y. magistro baigiamasis darbas);
-   darbą atlikusiojo vardas ir pavardė (nenurodomas joks kursas ar grupė);
-   darbo vadovo pareigos, laipsnis, vardas ir pavardė;
-   recenzento pareigos, laipsnis, vardas ir pavardė;
-   darbo parašymo vieta ir metai.

Santraukose lietuvių ir anglų kalbomis glaustai aprašomas darbo turinys, pristatoma nagrinėta problema ir padarytos išvados. Santraukų gale nurodomi darbo raktiniai žodžiai. Santraukos lietuvių ir anglų kalbomis rašomos atskiruose puslapiuose. Kiekvienos jų apimtis - ne daugiau kaip 0,5 puslapio.

Turinyje  iš eilės nurodomi darbo dalių, pradedant įvadu ir baigiant priedais, pavadinimai ir puslapių, kuriais jie prasideda, numeriai. Pats turinys į šį sąrašą netraukiamas.

Įvade aprašomi darbo tikslai, nurodomas temos aktualumas, aptariamos teorinės darbo prielaidos bei metodologija, apibrėžiamas tiriamasis objektas, apibūdinami su tema susiję literatūros ar kitokie šaltiniai, temos analizės tvarka, darbo atlikimo aplinkybės, pateikiama žinių apie naudojamus instrumentus (programas ir kt.). Rekomenduojama įvado apimtis 3–4 puslapiai.

Medžiagos darbo tema dėstymo skyriuose pateikiamos nagrinėjamos temos detalės: pradiniai duomenys, analizės ir apdorojimo metodai, sprendimų įgyvendinimas, gautų rezultatų apibendrinimas.

Rezultatų ir išvadų dalyje  išdėstomi pagrindiniai darbo rezultatai (kažkas išanalizuota, kažkas sukurta, kažkas įdiegta), pateikiamos išvados (daromi nagrinėtų problemų sprendimo metodų palyginimai, siūlomos rekomendacijos, akcentuojamos naujovės).

 Šaltinių sąraše nurodoma panaudota literatūra, kitokie šaltiniai. Abėcėlės tvarka išdėstoma tik darbe panaudotų (cituotų, perfrazuotų ar bent paminėtų) mokslo leidinių, kitokių publikacijų bibliografiniai aprašai. Šaltinių sąrašas spausdinamas iš naujo puslapio. Aprašai pateikiami netransliteruoti.

Sąvokų apibrėžimai ir santrumpų sąrašas sudaromas tada, kai darbo tekste vartojami specialūs terminai, reikalaujantys paaiškinimo, ir rečiau sutinkamos santrumpos.

Prieduose gali būti pateikiama pagalbinė, ypač darbo autoriaus savarankiškai parengta, medžiaga. Savarankiški priedai gali būti pateikiami kompiuterio diskelyje ar kompaktiniame diske. Priedai taip pat vadinami ir numeruojami. Tekstas su priedais siejamas nuorodomis.

Bendrieji reikalavimai tekstui

 Formatas, tankis ir šriftas. Darbai rengiami kompiuteriu (28–32 eilutės puslapyje), spausdinama vienoje A4 formato balto lapo pusėje. Paliekamos paraštės. Viršuje ir apačioje turi būti po 2 cm, iš kairės – 3 cm, o iš dešinės – 1,5 cm. Tekstas spausdinamas 12 punktų Palemono arba Roman šeimos šriftu 1,5 intervalo atstumu tarp eilučių. Pastraipos pradedamos su 1 cm įtrauka.  Skirtingoms darbo dalims naudotini tokio dydžio ir stiliaus šriftai: pavadinimams - 14 pt, pusjuodis; pagrindiniam tekstui - 12 pt, normalus; priedams - 10 pt, normalus; šaltinių sąrašui - 12 pt, normalus.

Puslapių numeracija. Puslapiai žymimi arabiškais skaitmenimis apatiniame dešiniajame lapo kampe. Pirmasis puslapis (titulinis lapas) nenumeruojamas.

Darbo dalių numeracija.  Skyriai dalijami į poskyrius, poskyriai į skirsnius, skirsniai į straipsnius. Visi jie numeruojami. Numeriai rašomi arabiškais skaitmenimis. Poskyrių numeriai susideda iš skyriaus numerio ir poskyrio eilės numerio tame skyriuje, skirsnių iš skyriaus numerio, poskyrio numerio ir skirsnio eilės numerio tame poskyryje, straipsnių iš skyriaus numerio, poskyrio numerio, skirsnio numerio ir straipsnio eilės numerio tame skirsnyje. Skyriaus, poskyrio, skirsnio ir straipsnio numeriai vienas nuo kito skiriami taškais.

Įrišimas. Baigiamieji darbai pateikiami įrišti.

Rašyba ir skyryba. Baigiamieji darbai turi atitikti dabartinės lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos normas. Rekomenduojamas šaltinis: Lietuvių kalbos žinynas. Kaunas: Šviesa, 1998.
Užsienietiški vardažodžiai rašomi originalo forma pagal Lietuvių kalbos komisijos nustatytas normas. Rekomenduojamas šaltinis: Lietuvių kalbos komisijos nutarimai / 3-sis pataisytas ir papildytas leidimas. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 1998.
Rusiškos pavardės rašomos lotyniškais rašmenimis be tėvavardžio.

Citatos. Pažodinės citatos rašomos kabutėse. Kabutės turi būti lietuviško stiliaus: pvz., „kompiuteris“. Nelietuviškos citatos verčiamos į lietuvių kalbą; originalas gali būti dedamas išnašoje. Tekstai turi būti cituojami griežtai laikantis cituojamo šaltinio. Negalima taisyti netgi akivaizdžių cituojamo šaltinio korektūros klaidų. Cituojami šaltiniai ir autoriai nurodomi pačiame tekste, laužtiniuose skliaustuose rašant bibliografinio aprašo taisyklėse apibrėžtus identifikatorius.

Išnašos. Išnašos skiriamos pastaboms. Jos numeruojamos per visą darbą ištisai. Spausdinamos 10 punktų šriftu, 1,5 intervalo atstumu tarp eilučių.

Lentelės. Paveikslai (iliustracijos, diagramos, schemos, grafikai). Darbe lentelės ir paveikslai numeruojami iš eilės per visą darbą arabiškais skaitmenimis. Šalia rašomi jų pavadinimai. Lentelės pavadinimas rašomas virš jos 10 punktų dydžio šriftu (3 lentelė. Programinės įrangos reikalavimai); paveikslo pavadinimas rašomas apačioje 10 punktų dydžio šriftu (15 pav. Darbų atlikimo grafikas).  Magistriniame darbe lentelių, iliustracijų, diagramų, kt.  neturėtų būti daugiau nei teksto; kur reikia, jos turi būti papildomai paaiškintos. Tekste minint iliustraciją ar lentelę, nurodomas jos numeris. Jei jos paimtos iš kitų leidinių, nurodomas šaltinis, autorystė.

Bibliografinio aprašo taisyklės

 Darbe panaudoti šaltiniai nurodomi pagal vieningas bibliografinio aprašo taisykles. Sąraše šaltinių bibliografiniai aprašymai pateikiami abėcėlės tvarka. Sąraše šaltiniai nurodomi rūšiavimui tinkamais identifikatoriais, kurių pavidalas [ApvYyC]. Jame rašoma:

- jeigu yra vienas šaltinio autorius, tai vietoje Apv rašomos autoriaus pavardės pirmos trys raidės (pirma didžioji, kitos dvi mažosios);
- jeigu yra du autoriai, tai Apv - autorių pavardžių pirmosios didžiosios raidės; 
- jeigu yra trys autoriai, tai Apv - autorių pavardžių pirmosios didžiosios raidės;
- jeigu yra keturi ir daugiau autorių, tai Apv - trijų pirmųjų autorių pavardžių pirmosios didžiosios raidės ir simbolis +;
- Yy - tai metų užrašo du paskutiniai skaitmenys;
- C – tai raidė ‘a‘, ‘b‘, ‘c‘ ir t.t. šaltinio identifikatoriaus  unikalumui gauti. Naudojama tik tada, kai ApvYy dalis nėra unikali (žiūr. pavyzdį 2 priede).