Rimantas Kybartas sėkmingai apgynė fizinių mokslų informatikos daktaro disertaciją "Daugelio klasių atpažinimas naudojant klasifikatorius poroms". Mokslinis vadovas - profesorius Šarūnas Raudys.

Informatikos mokslo krypties tarybos sudėtis:

1. prof. dr. Romas BARONAS – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas;)

2. prof. habil. dr. Rimvydas SIMUTIS (Kauno technologijos universitetas);

3. doc. dr. Minija TAMOŠIŪNAITĖ (Vytauto Didžiojo universitetas);

4. doc. dr. Rimantas VAICEKAUSKAS (Vilniaus universitetas);

5. prof. dr. Olegas VASILECAS (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Oponentai:

1. prof. dr. Dalius NAVAKAUSKAS (Vilniaus Gedimino technologijos universitetas);

2. doc. dr. Algirdas BASTYS (Vilniaus universitetas).

Disertacijoje nagrinėjamas sudėtingas daugelio klasių atpažinimo uždavinys. Parodyta kodėl šiam uždaviniui spręsti, kaip alternatyva sudėtingiems žinomiems algoritmams, yra tinkama dviejų etapų strategija pirmame etape naudojanti paparastus dviejų klasių klasifikatorius, o antrąjame - tų klasifikatorių apjungimą. Darbe pademonstruota ir tai, kad pasaulyje išpopuliarėję atraminių vektorių klasifikatoriai nėra nė kiek geresni už klasikinį vieno sluoksnio perceptroną. Disertacijoje taip pat pateiktas naujas dviejų klasių klasifikatorių apjungimo būdas daugelio klasių atpažinimo uždaviniui spręsti. Tyrimų rezultatai pritaikyti praktiniame uždavinyje atpažįstant sudėtingais duomenim identifikuojamus mineralus.