Lietuvos mokslo taryba suteikė konkursinį finansavimą mokslininkų grupės, vadovaujamos  Informatikos katedros docento dr. Rimanto Vaicekausko, projektui  „Valdomos spalvinės kokybės kietakūnio apšvietimo šaltinių technologijos sukūrimas“.

Projektas vykdomas kartu su VU Taikomųjų mokslų instituto tyrėjais  2010-2011 metais.  Projekto tikslas yra sukurti kompiuterizuotų vartotojo valdomų apšvietimo įrenginių technologiją, grįstą puslaidininkiniais šviestukais, leidžiančią dinamiškai keisti visiškai skirtingas apšvietimo spalvinės kokybės charakteristikas: gerinti spalvinį tikslumą arba didinti atgaminamų spalvų sodrį. Tokia sumanaus“ apšvietimo technologija gali būti pritaikoma prekyboje, laisvalaikio sferoje, medicinoje, bei daugelyje kitų šviesos kokybei  jautrių sričių, kuriose būtina padidinta spalvinė skirtis ir (arba) spalvingumas.

Projekto tikslui pasiekti reikės išspręsti šiuos uždavinius:

·         sukurti apšvietimo šaltinio, susidedančio iš siaurajuosčių spalvinių komponenčių, matematinį modeli, algoritmus ir programines priemones, įgalinančias optimaliai parinkti spalvinių komponenčių srautus;

·         ištirti pramoniniu būdu gaminamų didelės galios šviestukų pritaikomumą sukurtam modeliui įgyvendinti;

·         suprojektuoti  ir sukonstruoti veikiančius valdomos spalvinės kokybės parametrų apšvietimo įrenginius, apjungiant įvairiaspalvius elektroninio grandyno individualiai reguliuojamus šviestukus į vieną telkinį, išgaunantį optiškai vienalytį nustatytąjį šviesos srautą;

·         atlikti psichofiziologinius eksperimentus, įvertinančius sukonstruotų apšvietimo įrenginių spalvinio sodrinimo charakteristikų atitiktį subjektyviajai spalvinei pirmenybei.

Kita informacija svetainėje http://www.lmt.lt/