Pereiti prie turinio. | Pereiti prie navigacijos

National Grid Initiatives
Asmeniniai įrankiai
Prisijungimas
This is SunRain Plone Theme
Jūs esate čia: Pradžia Naudotojams Trumpai apie tinklynus Kaip tapti LitGrid vartotoju

Kaip tapti LitGrid vartotoju

Skaičiavimams ir duomenų saugojimui skirti resursai LitGRID tinkle sujungti naudojant LCG-2 bei gLite3 programinę įrangą. Šie resursai priklauso LitGRID projekto partneriams, kurie dalį savo turimų resursų skiria LitGRID tinklui.

Norint pradėti naudotis LitGRID resursais, turite:

    • Savo darbo vietoje (Linux OS) suinstaliuoti LCG UI (User Interface). Tai galite atlikti ir neturėdami administratoriaus teisių t.y. savo home kataloge.
    • Gauti BalticGRID CA pasirašytą skaitmeninį sertifikatą. Tam reiktų susigeneruoti sertifikato užklausą ir kreiptis į Lietuvoje įgaliotus atstovus (RA), kurie patikrins jūsų asmens duomenis ir užklausą persiųs į BaltiGRID sertifikavimo tarnybą.Trijų dienų bėgyje elektorininiu paštu jūs gausite laišką su BaltiGrid CA pasirašytu sertifikatu. Tolesni veiksmai aprašyti vartotojo vadove.
    • Tapti bent vienos vartotojų grupės (dar vadinamos VO) nariu, nes tik vartotojų grupėms, o ne atskiriems vartotojams suteikiami Grid resursai skaičiavimams atlikti. Kaip registruotis į LitGrid, BalticGrid ir Gamess VO aprašyta registravimosi į virtualias organizacijas puslapyje.