Sidebar

Programų sistemos

Apie programą


Studijų forma ir trukmė: Nuolatinės studijos (4 metai)

Studijų apimtis: 240 kreditų

Studijų kalba: lietuvių k. ir anglų k.

Metinis studijų mokestis: 2242 EUR

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Informatikos mokslų bakalauras

Gretutinių studijų galimybė: TAIP (daugiau informacijos skiltyje "Studijų turinys")


 

Programų sistemų disciplina yra ne kas kita, kaip klasikinių, jau šimtmečiais žmonijos tobulinamų inžinerijos ir sudėtingų sistemų kūrimo principų taikymas programinės įrangos kūrime. Ji remiasi pažangiausiais metodais ir modeliais, efektyviais įrankiais, ilgamete tradicija ir patirtimi bei šiuolaikiniais moksliniais tyrimais. Programavimas yra sudėtinė programų sistemų kūrimo dalis. Programų sistemos skirtos informacijos valdymo efektyvumui didinti, todėl yra ypač svarbios informacijos amžiuje bei žinių ekonomikoje. Programų sistemų inžinerijos tikslas yra užtikrinti rinkos lūkesčius atliepiančių aukštos kokybės programų sistemų sukūrimą. Jugdama klasikines inžinerijos žinias ir pažangiausius srities metodus ši studijų programa rengia puikiai visą sistemos kūrimo procesą išmanančius vadovus bei lyderius.

Studijuoti verta, nes: 

  • studijų programoje teoriniai dalykai derinami su jų praktiniais taikymais, akcentuojamas komandinis darbas ir užduočių atlikimas laiku;

  • dėstytojai – mokslininkai, savo sričių ekspertai, turintys didelę programų sistemų kūrimo patirtį Lietuvos bei užsienio užsakovams;

  • studijų programa subalansuota, norintys nesunkiai randa darbą pagal specialybę dar studijų metu;

  • galima rinktis gretutines studijas arba įgyti papildomą pedagogo kvalifikaciją.

Karjeros galimybės:

Programų sistemų absolventai dirbs analitikais, projektuotojais, programuotojais dideliuose projektuose, grindžiamuose naujausiomis technologijomis, ir virtualiose įmonėse, o įgavę daugiau praktinės patirties – ir projektų vadovais privačiame bei valstybiniame sektoriuose Lietuvoje ir užsienyje. Jie gali steigti privačią informacinių technologijų įmonę, vadovauti nedidelėms komandoms, savarankiškai įsisavinti naujus metodus bei technologijas ir taikyti juos praktikoje. Programų sistemų bakalaurai gali tęsti studijas programų sistemų ar kitose magistrantūros programose Lietuvoje ir užsienyje.

Studijų ir praktikos mobilumo galimybės

Vilniaus universitete skatinama naudotis įvairiomis studijų užsienio universitetuose galimybėmis, leidžiančiomis įgyti tarpkultūrinės patirties, ugdyti ir įvertinti savo kompetencijas, užmegzti ryšių svetur, atverti platesnes karjeros galimybes. Daugiau informacijos apie tarptautinių mainų galimybes rasite čia.