Kviečiame į kūrybinio mąstymo paskaitą!

2017 10 02 Kurybiskumo paskaita

Spalio 19 d. 15 val. kviečiame į lektoriaus dr. Gedimino Beresnevičiaus paskaitą "Kūrybinis mąstymas ir naujų idėjų generavimas"

Kūrybinis mąstymas įgalina lengviau surasti akivaizdžiai nematomus problemų sprendimus. Kūrybinis mąstymas - tai naujų idėjų generavimas ir jų taikymas. Išmanyti kūrybinio mąstymo metodus ir juos efektyviai taikyti galima ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime.

Paskaitos temos:

- kūrybinio mąstymo ypatumai;

- kūrybinio mąstymo procesas;

- mąstymo inercija;

- kūrybinio mąstymo įrankiai naujoms idėjoms kurti.

Paskaita vyks VU Fizikos fakultete (Saulėtekio al. 9, III rūmai), 214 aud.

Gediminas Beresevičius – astrofizikas, edukologijos mokslų daktaras, lektorius. Mokymus veda kūrybinio mąstymo, kūrybiškumo ugdymo, konfliktų sprendimo ir kitomis temomis. Sukūrė stalo žaidimą „Ardano lobiai“, redagavo ir išleido lietuviško vaidmenų žaidimo „Kariai ir magai“ taisykles. Fantastikos mėgėjų judėjimo Lietuvoje pradininkas. 1979 m. į kūrė Vilniaus fantastų klubą „Dorado“ ir 25 metus jam vadovavo. Klubo sukaupta fantastinių knygų biblioteka (apie 8000 knygų – daugiausia anglų kalba) perduota VU bibliotekai. Inicijavo ir organizavo daugelį fantastikos mėgėjams skirtų renginių. 1986 m. buvo Europos fantastikos mėgėjų renginio „EuroCon“ Vilniuje pagrindinis organizatorius.Šiuo metu dirba Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, yra atsakingas už olimpiadų ir konkursų gabiems mokiniams organizavimą Lietuvoje. Šiuo metu dėsto Vilniaus ir Kazimiero Simonavičiaus universitetuose. Yra sertifikuotas TOC (Apribojimų teorijos) lektorius. Lektorius publikavo 16 mokslinių straipsnių (dalis talpinama https://vu-lt.academia.edu tinklalapyje), parašė populiarių straipsnių apie kūrybiškumą, parengė metodinę priemonę, skirtą vaizduotės lavinimui, sudarė ir redagavo 6 lietuvių fantastinių apsakymų rinkinius, įvairius mėgėjiškus leidinius.