Sidebar

VU palydovas „LituanicaSAT-1"

palydovas  2012 07 22 jauna mokslininkų, inžinierių ir studentų komanda   pradėjo kurti „LituanicaSAT-1“ – pirmąjį lietuvišką palydovą. Palydovas į kosmosą per Tarptautinę kosminę stotį, bendradarbiaujant su NASA ir privačia JAV kompanija NANORACKS, LLC, planuojamas paleisti iš Volopo salos skrydžių centro JAV, 2013 m. gale.

  Palydovą kuria jaunų Lietuvos mokslininkų grupė, bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu.

    „LituanicaSAT-1“ aplink Žemę skries daugiau nei 6 mėn. ir atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus.

Ryšį su palydovu užmegzti galės kiekvienas lietuvis. Tereikia radijo stotelėje palydovui skriejant orbita nustatyti atitinkamus dažnius: FM Radijo švyturio dažnis: 437,275 MHz (šaukinys LY5N); FM balso retransliatoriaus dažniai: į palydovą – 145,950 MHz, iš palydovo - 435,180 MHz; Subtoninis raktas (CTCSS/PL) – 67 Hz. Netrukus bus paskelbta radijo ryšio užmezgimo instrukcija pradedantiesiems radijo mėgėjams.

Misijos tikslai

  • Paleisti į Žemės orbitą pirmąjį lietuvišką palydovą;
  • Atlikti pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus;
  • Išbandyti kosmose lietuvių sukurtas technologijas;
  • Kosmose testuoti alternatyvius energijos šaltinius;
  • Sukurti naujas galimybes verslui;
  • Suburti lietuvius mokslininkus iš viso pasaulio;
  • Nufotografuoti pirmąsias lietuviškas nuotraukas iš kosmoso;
  • Tapti kosmine valstybe.

Projekto organizacinė struktūra

LituanicaSAT-1 projekte dalyvauja ir jau yra prisidėjusios virš 20 organizacijų iš pramonės ir tyrėjai iš mokslo institucijų.

Darbus koordinuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai“, o sprendimus jaunai komandai padeda priimti didelę patirtį turintys valdybos nariai, kurie taip pat padeda spręsti ir pačios organizacijos uždavinius.

VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai“ 2011 metų pabaigoje buvo įkurta studentų, siekiant sklandžiai vykdyti su kosmosu, aviacija ir kitomis inžinerijos sritimis susijusias veiklas, realizuojant įgytas akademines žinias bei siekiant sukurti ateities perspektyvas jauniems inžinieriams.

Misijos vadovas Vytenis Buzas.

Misijos technikos vadovas Laurynas Mačiulis.

Misijos oficialus puslapis www.kosmonautai.lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku