Data: Lapkričio 5 d. 16 val.

Vieta: 103 aud., Naugarduko g. 24

Pranešėjas: dr. Gediminas Gaidulis (VGTU)

Pranešimo tema: Širdies mitralinio vožtuvo skaitinis modeliavimas

Santrauka: seminaro metu pristatoma širdies mitralinio vožtuvo skaitinio modeliavimo problema.

Mitralinis vožtuvas – tai dviburis širdies vožtuvas, esantis tarp kairiojo prieširdžio ir kairiojo skilvelio, kurio pagrindinė funkcija yra leisti tekėti kraujui tik viena kryptimi.

Mitralinio vožtuvo nesandarumas – tai būklė, kai vožtuvas širdies ciklo metu neužsidaro sandariai, todėl dalis kraujo iš kairiojo skilvelio sugrįžta į kairįjį prieširdį.

Vožtuvo nesandarumo korekcija įprastai atliekama pakeičiant nutrūkusias chordas chirurginiais siūlais – tokia procedūra vadinama neochordų implantavimu.

Naujausias mitralinio vožtuvo nesandarumo korekcijos metodas – neochordų implantavimas per širdies viršūnę, kai neochordos implantuojamos atliekant minimalų pjūvį ir nestabdant širdies veiklos.

Seminare pristatomas tyrimas, kurio tikslas – nustatyti tokios operacijos poveikį mitralinio vožtuvo nesandarumo korekcijai, taikant skaitinį modeliavimą.