Lietuvos mokslų akademija administruoja PMF Lietuvos nacionalinių stipendijų programą. Remiantis Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo 2019 m. rugsėjo 3 d. nutarimu Nr. 32, skelbiame kvietimą teikti paraiškas šioms stipendijoms gauti.
Stipendijos gali būti skiriamos mokslo ir studijų institucijų mokslų daktarams ir doktorantams, kurie vykdo mokslinį darbą vadovaujami darbo vadovo – iškilaus šalies mokslininko. Stipendiato mokslinė veikla privalo būti susijusi su viena iš PMF išskirtų 15-os Planetos kritinių sričių ir situacijų.
Stipendijos dydis yra 150 Šveicarijos frankų per mėnesį. Išmokant stipendiją Šveicarijos frankai yra konvertuojami į eurus pagal tos dienos Lietuvos banko nustatytą kursą. Ilgiausias stipendijos gavimo laikotarpis – vieneri metai.
Kandidatai stipendijai gauti privalo dalyvauti sisteminiuose mokymuose, kuriuos sudaro 2 dalys:
1. pirminiai mokymai (trukmė – 3 akad. val.), skirti supažindinti, kaip tinkamai techniškai pildyti paraišką;
2. antriniai mokymai (trukmė – 5 akad. val.), skirti, remiantis pateiktų paraiškų analize, aptarti paraiškų turinį (dalykinę dalį) ir pateikti rekomendacijų.
Iki paraiškų pateikimo konkurso dalyviai turi būti dalyvavę pirminiuose mokymuose ir kartu su konkurso dokumentais pateikti sutikimą dalyvauti antriniuose mokymuose.
Pirminiai mokymai vyks 2019 m. rugsėjo 20 d. 15 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius).
Kandidatai stipendijai gauti registruojasi ir pildo elektroninę paraiškos formą Lietuvos mokslų akademijos paraiškų registravimo sistemoje adresu: http://www.lma.lt/Paraiskos/Pasaulio-mokslininku-federacijos-Lietuvos-nacionaliniu-stipendiju-programa
Paraiškos priimamos 2019 m. rugsėjo 23 d. – spalio 23 d.
Pateiktas paraiškas vertins Lietuvos mokslų akademijos sudaryta atskirų mokslo sričių ekspertų komisija. 2019 m. numatyta skirti 10 stipendijų, kurios bus mokamos nuo 2020 m.
PMF stipendijų skyrimo tvarka, paraiškos forma ir kita susijusi informacija skelbiama Lietuvos mokslų akademijos tinklalapyje http://www.lma.lt/pmf-lietuvos-nacionalines-stipendijos

Informacija teikiama:
Evelina Griciūtė, tel.: 8 692 45 332, el. p. e.griciute@lma.lt