Sidebar

Studento Dariaus patirtis: studijos Taivano nacionaliniame universitete

Informacinių technologijų studentas Darius Laguckas pagal dvišalių mainų sutartį mokėsi Taivano nacionaliniame universitete. Jis pasidalino savo įspūdžiais, papasakojo apie studijas bei savanorystę.

Studijų dalykai

Praktikos bei teorijos santykis panašus, tačiau nėra atskirai skirta laiko pratyboms, tai dažniausiai reikėjo atlikti darbus savarankiškai arba grupėse. Bent iš dalykų, kuriuos buvo galima rinktis anglų kalba, turinys įdomus ir aktualus.

2020 10 14 FOTO 1

Dėstytojai nebijo pašmaikštauti, o kompiuteris ant suolo, tai nuotoliniu būdu paskaitoje dalyvaujantys kurso draugai.

Covid-19 ir nuotolinis mokymasis

Dėl COVID-19 ir nuotolinio mokymosi problemų nebuvo, dalis paskaitų vyko nuotoliniu būdu.

Su pandemija buvo susitvarkyta labai gerai, apribojimai buvo tik minimalūs – pastovus temperatūros matavimas ir pašalinių žmonių ribojimas universitete. Vienintelė problema buvo su skrydžiais – reikėjo keisti skrydį tiek nuvykstant, tiek grįžtant.

2020 10 14 FOTO 2

Universiteto miestelis labai didelis, dauguma studentų važinėja dviračiais.

Dėstytojai

Dėl pandemijos dalis dalykų vyko nuotoliniu būdu, dalis dėstytojų prisitaikė greičiau, kiti lėčiau, tai dėl to paskaitų tempas kartais turėjo būti greitesnis vien dėl to. Norint, kad viskas būtų aišku per paskaitas, reikia iš anksto pasižiūrėti paskaitos medžiagą.

Unversitetas yra geriausiai vertinamas Taivane, o bendrai pasauliniame reitinge patenka į top 70 universitetų.

2020 10 14 FOTO 4

Darius savanoriavo universiteto ir Mokslo ministerijos rengiamame projekte. Vyko kultūriniai mainai su mokyklų, ypač iš atokesniu regionų, mokiniais. Studentas turėjo nuotolines sesijas kiekvieną savaitę su mokiniais bei buvo organizuojamos ir kelionės į mokyklas su įvairiais užsiėmimais kaip kaligrafija, aitvarų darymas.

Kalba

Susikalbėti su dėstytojais bei kolegomis angliškai nebuvo jokių problemų. Teko atlikti kinų kalbos lygio nustatymo testą, todėl kalbą studijavau su trečią semestrą ją studijuojančiais studentais. Vietinės kalbos pagrindų mokėjimas padeda susikalbėti su vyresniais žmonėmis, ypač užsisakinėjant maistą.

2020 10 14 FOTO 3

Šventyklų yra visur, bet Pietiniame Tainan mieste jų ypač daug. Taip pat šis miestas garsus dėl skanaus maisto.

Finansai

Kainos yra panašios, kaip ir Lietuvoje. Nuoma, bei nekilnojamas turtas ten brangesnis, bet restoranuose galima pavalgyti pigiau (net ir už 3 eur ar mažiau).

Universitetas suteikia bendrabutį, galimi variantai: dvivietis kambarys, vienvietis bei vienvietis (suite) su virtuve. Vienviečio kambario nuoma apie 230 eurų per mėnesį. Miesto transporto mėnesinis bilietas apie 38 eur. Pigesni skrydžių bilietai į Taivaną 600-1000 eurų.

Pagrindinis universiteto miestelis pakankamai didelis (apie 113ha), todėl dauguma studentų turi nuosavus dviračius.

2020 10 14 FOTO 2

Taroko nacionalinio parko pabaigoje yra aukščiausiai virš jūros lygio esantis Wuling kelias (3,275m).

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos