Sidebar

Kviečiame studentus dalyvauti Programavimo olimpiadose

Kviečiame dalyvauti atrankinėse varžybose į Pasaulinę studentų programavimo olimpiadą (ICPC – International Collegiate Programming Contest) ir Open Cup serijoje.

Varžybos yra komandinės. Komandą sudaro trys ar mažiau narių. Dalyvauti gali visų kursų VU MIF (arba ir kitų fakultetų) studentai.

Dalyviai sprendžia uždavinius – sudaro jų sprendimo išbaigtas programas. Sudarytos programos siunčiamos testavimo sistemai, kuri patikrina jų teisingumą. Viskas vyksta automatiniu režimu internete.

Šios varžybos – tai pasirengimas Olimpiadai, kurios ketvirtfinalis planuojamas spalio mėn. Geriausiai pasirodžiusios komandos patenka į pusfinalį, kuris turėtų vykti Reikjavike (Islandija).

2020 09 16 Programavimo olimpiada380x250VU studentai net du kartus pateko į Pasaulinės studentų programavimo olimpiados finalą: 2017 metais finalas vyko JAV (34 vieta), o 2018 metais – Pekine (Kinija), kur buvo užimta 12 vieta ir iškovotas bronzos medalius.

Atranką į Olimpiadą lems ir Baltijos šalių turnyras (vadinamas Baltic Selection), kuriame dalyvaus ir komandos iš Estijos bei Latvijos universitetų, ir KTU bei VGTU. Planuojama, kad atranka vyks MIF STSC (Šaltinių g. 1A) kompiuterių klasėse. Konkretus turnyrų laikas ir vieta bus patikslinti.

Open Cup serija tęsiasi visus mokslo metus (iš viso būna apie 20 etapų) ir vyksta sekmadieniais taip pat MIF STSC, nuo 10 iki 15 val. Open Cup serijos rezultatai irgi lemia atranką į Olimpiadą. Pirmasis etapas planuojamas rugsėjo mėnesį. Prisijungti galima nuo bet kurio etapo.

Studentai taip pat aktyviai dalyvauja ir Codeforces turnyruose (tiek individualiai, tiek komandomis), programavimo stovyklose, kitose atvirose tarptautinėse olimpiadose. Paskutiniųjų kelių mokslo metų MIF komandų pasirodymus galima pamatyti čia.

Registracija vyksta el. paštu

Nurodykite temą Olimpiados 2020, vardą, pavardę, kursą ir studijų programą. Galite jau susiburti ir į komandas (ir sugalvoti komandos pavadinimą), priešingu atveju –  komandos bus suformuojamos atsitiktiniu būdu. Gali išlikti tos pačios (arba šiek tiek pakeistos) praėjusių metų dalyvių komandos.

Pastabos.     

1. Programavimo kalbos: C/C++, Java, Delphi, Python, Perl ir kt.

2. Užduočių formuluotės anglų kalba.

Vladas Tumasonis

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos