Sidebar

MIF studentas Gustas apie Erasmus+ studijas Bazelio universitete Šveicarijoje

Erasmus+ mobilumo programa – tai galimybė studentams įgyti tarptautinės studijų patirties, kitos šalies darbo ir mokymosi praktikos. Vienas iš programos dalyvių – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto finansų ir draudimo matematikos studentas Gustas Mikutavičius buvo išvykęs į Šveicariją. Išvykti į dalines studijas Bazelio universitete studentas pasirinko trečio kurso pavasario semestre.

Studentas pasidalino savo mintimis ir patarimais – ką aplankyti Šveicarijoje, kokia transporto priemonė yra patogiausia, apie maisto prekių kainas ir bendrabutį.

2020 09 14 Sveicarija12

Įprasta siaura Bazelio gatvelė su dažnai mieste matomais architektūros elementais.

Šveicarija – tikrai labai graži šalis ir nors dėl karantino keliavau tik 3 dienas studijų pabaigoje, bet likau labai patenkintas kelione, kurios metu aplankiau 6 miestus (Ziurichas, Liucerna, Bernas, Ženeva, Lozana, Montrė). Tad siūlau keliauti ir keliauti daug, nes Bazelio universitetas apmoka Halbtax abonementą, kuris visiems bilietams suteikia 50% nuolaidą.

Studijuoti Bazelio universitete yra puiki galimybė tiems, kurie nori studijuoti Šveicarijoje, bet neišleisti labai daug pinigų, nes apsipirkti galima Vokietijoje (maždaug 25 minutės kelio nuo Bazelio centro į vieną pusę). Galimybė apsilankyti ir Vokietijoje, ir Prancūzijoje – tai taip pat įdomus studijų Bazelyje aspektas. Bazelis yra dviračių miestas, tad tikrai patariu įsigyti naudotą dviratį ir studijų gale jį parduoti, nes tai daug pigiau (ir dažnai patogiau) nei naudotis viešuoju transportu.

2020 09 14 Sveicarija2

 Įprastas šveicariško kaimo kelio vaizdas. Idealiai sutvarkytas kelias, šalia dviračių takas, aplinkui kalnai, visur tvarkingai nupjauta žolė.

Rekomenduoju įsigyti dviratį, nes šiame mieste dviratininkai vertinami labai teigiamai, jų tikrai labai daug, taip pat labai daug kur yra dviračių takai. Ieškoti dviračio siūlau internetinėse svetainėse „tutti.ch“ (Šveicarijoje) arba „leboncoin.fr“ (Prancūzijos pasienyje). Taip pat patariu rinktis labiau miesto dviratį nei kalnų: visur asfaltuoti keliai arba dviračių takai, o ir dviračio krepšelis ar purvasaugiai gali labai praversti. Nenorintys dviračio gali rinktis ir viešąjį transportą (tramvajai, autobusai).

2020 09 14 Sveicarija3

Gražiausias ar bent jau vienas gražiausių Šveicarijos miestų – Liucerna.

Kadangi buvau pasirinkęs studijuoti dalykus iš skirtingų studijų krypčių (matematika, informatika, ekonomika, komunikacija), tad dėstytojai bei jų dėstymo būdai skyrėsi. Be to, beveik viską studijavau vokiečių kalba ir manau, kad dėl šios priežasties studijuoti buvo sunku. Vis dėlto, tikrai patobulinau savo finansinį žodyną bei išmokau nemažai matematinės terminologijos, kitaip sakant, tikrai patobulinau vokiečių kalbą tose srityse, kurias studijavau. Didelė dalis dėstytojų ir studentų puikiai supranta, kad studijuoti vokiečių kalba yra itin sudėtinga ir yra pasiruošę padėti.

2020 09 14 Sveicarija4

Arės upė apsupta Berno miestui būdingais, rusvais stogais besipuošiančiais pastatais.

Norintiems sutaupyti rekomenduoju važiuoti apsipirkti į Vokietiją, nors tai ir atima nemažai laiko. Vokietijoje kainos kaip Lietuvoje, tam tikros prekės net pigesnės. Tuo metu Šveicarijoje, pigiausia prekių linija bus maždaug 25-30 procentų brangesnė nei kokybiškų produktų linija Lietuvoje. Tad jei vis dėlto perkate Šveicarijoje ir vis tiek norite sutaupyti, verta rinktis „Migros“ pigesnių produktų liniją, „Lidl“ arba „Aldi“ parduotuves. Gyvenimas Šveicarijoje yra brangesnis nei kitose šalyse, bet norint – tikrai galima sutaupyti. Be to, stipendija studijuojant Šveicarijoje yra didesnė nei studijuojant kitose šalyse.

2020 09 14 Sveicarija5

535 CHF kainavęs bendrabučio kambarys su nedidele kriaukle (jos nuotraukoje nesimato) Bazelio centre.
Tai palyginus vidutinė arba netgi pigesnė kambario kaina.

Gyvenamosios vietos reikia pradėti ieškoti kiek įmanoma anksčiau, nes bendrabučių Bazelyje yra nedaug ir jie gana greitai užsipildo. Verta kandidatuoti į visus bendrabučius, kuriuos mini Bazelio universitetas savo internetinėje svetainėje. Jie dažnai yra pačiame miesto centre ir pigesni nei buto nuoma su dar keliais studentais. Aš gyvenau „Studentenhaus Basel“ bendrabutyje, už nuomą mokėjau 535 CHF. Visi kambariai vienviečiai, yra įvairių poilsio kambarių, muzikos kambarys su pianinu, virtuvės įrengtos puikiai ir su visais reikalingais prietaisais ir įrankiais, yra stogo terasa.

Registracija Erasmus+ studijoms vyksta iki rugsėjo 24 d. Pavasario semestro universitetų sąrašas čia. Daugiau informacijos apie Erasmus+ programą ieškokite Vilniaus universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus interneto svetainėje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos