Sidebar

Programų sistemų studentas Aidas: apie studijas ir neuroninius tinklus

Trečiame kurse VU Matematikos ir informatikos fakulteto programų sistemų studentas Aidas Šaltis pasirinko rašyti darbą apie transporto priemonių mokesčių nustatymą, pasitelkiant neuroninius tinklus. Kaip jis įvardijo, viena iš priežasčių, kodėl neuroniniai tinklai jį sudomino – praktinis šios temos pritaikymas.

2020 06 02 code380x250„Dar trečiam kurse pasirinkau mokytis apie neuroninius tinklus. Ši sritis sukėlė daug minčių ir idėjų, kurias, maniau galėčiau pritaikyti ir praktiškai. Dėl itin plataus pritaikomumo nusprendžiau sukurti neuroninį tinklą ir jį panaudoti atpažįstant transporto priemones. Kadangi Lietuvoje yra taikomi kelių mokesčiai – tokia sistema naudinga“, – sako studentas.

Rašant darbą jį sužavėjo šaltinių gausa, kuriuose rašoma apie neuroninius tinklus. Taip pat rašant darbą kilo dar daugiau minčių, kur galima būtų panaudoti šiuos tinklus – buityje, darbe ar kuriant kitas sistemas.

„Ši tema įdomi tuo, kad ją galime pritaikyti praktikoje. Tokia sistema padėtų sutaupyti žmogiškuosius išteklius ir kokybiškai identifikuoti transporto priemonę, sumokėti už kelius Lietuvoje. Nusprendžiau ketvirtame kurse tęsti kursinį darbą, nes mačiau, ką gali patobulinti, išanalizuoti ir sukurti dar tobulesnį modelį“, – sako Aidas.

Studentas pasirinko programų sistemų studijas, nes tai – perspektyvios ir informatyvios studijos. Taip pat Aidas konsultavosi ir su jau baigusiais šią programą studentais – jie savo rekomendacijomis tik dar labiau paskatino pradėti studijas šioje programoje.

„Šios studijos išties kėlė nemažai iššūkių. Atsiskaitymų gausa neleido atsipalaiduoti, tad studijoms reikia skirti tikrai daug savo asmeninio laiko. Išmokau programavimo principus,  gilinausi į IT architektūros sprendimus ir projektų valdymo procesus“.

Linkime Aidui sėkmės ginantis bakalauro darbą!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos