Sidebar

Duomenų analizės metodai programų sistemoms

2019 12 20 Duomenu analize380x250Lapkričio mėnesį vyko 11-oji tarptautinė konferencija „Duomenų analizės metodai programų sistemoms“ (DAMSS), kurioje dalyvavo 128 dalyviai, iš kurių 31 buvo iš užsienio.

Konferencijos metu informatikos mokslo ir verslo bendruomenė supažindinta su aktualiais pasauliniais tyrimais, vykdomais duomenų tyrybos ir programų sistemų srityse. Verslo įmonių ir mokslo bendruomenės atstovai aptarė bendrų projektų, užsakomųjų darbų ir kitas veiklos galimybes. Taip pat jauni doktorantai supažindinti su vykdomais tyrimais, pristatė savo vykdomus tyrimus, gavo dalykinių pastabų iš aukšto lygio mokslininkų, vyko aktyvios diskusijos stendinių pranešimų sesijose.

Antrą konferencijos dieną vyko mokslo ir verslo sekcija. Ji skirta pasaulinėms IT tendencijoms aptarti, pasidalinti informacija ir patirtimi plėtojant naujas technologijas, padiskutuoti apie verslui kylančias mokslines problemas. Šios sekcijos įkūrimas – tai verslo ir mokslo atstovų abipusio poreikio paskatintas siekis išlikti aktualiems greitai kintančiame IT pasaulyje, kuriame mokslo ir verslo bendradarbiavimas tapo būtinybe. Dalyvavo Novian, Algoritmų sistemų, Western Union, Tildės, Baltic Amadeus, Visorių informacinių technologijų parko atstovai, vyko aktyvi diskusija.

Kaip pasakoja konferencijos dalyvė doc. dr. Jurgita Markevičiūtė, „Šiuolaikiniame pasaulyje mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra esminis pažangos variklis. Tikiuosi, kad šis susitikimas, kuriame mokslo ir verslo atstovai galėjo pristatyti naujausius rezultatus, aptarti bendradarbiavimo galimybes, paskatins tolimesnius darbus, o užsimezgusios draugystės taps ilgalaikėmis“.  

DAMSS konferencija – tai mokslininkams skirta platforma, leidžianti įsitikinti pasirinktų ir vykdomų tyrimų krypties teisingumu ir aktualumu. Lietuvai renginys reikšmingas mokslo tarptautiškumo užtikrinimo prasme, jaunųjų mokslininkų pritraukimo ir jų ugdymo požiūriu bei ryšių su verslo atstovais stiprinimu. Atrinktų įdomiausių pranešimų autoriams bus siūloma pateikti straipsnius pranešimų tematika į žurnalus Informatica, Information Technology and Control, Baltic Journal of Modern Computing.

Konferencijos DAMSS organizavimu jos rengėjai prisideda prie Lietuvos mokslo rezultatų tarptautiškumo siekio ir šalies vardo žinomumo pasaulyje didinimo.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku