2019 10 17 Vilniaus universitetas642x374

Vilniaus universiteto (VU) Centrinė rinkimų komisija patvirtino kandidatų į VU Tarybą sąrašą. Jame yra 16 vidinių ir 16 išorinių kandidatų – iš jų 9 rinks rinkimų teisę turintys akademiniai darbuotojai, dar 2 nariai skiriami VU Studentų atstovybės nustatyta tvarka.

VU Tarybos nariais gali būti renkami nepriekaištingos reputacijos asmenys, kurių veikla liudija, kad jie suvokia VU misiją, puoselėja VU vertybes, yra motyvuoti rūpintis VU veiklos kokybe ir turi žinių, patirties bei gebėjimų, reikalingų Tarybos narių pareigoms vykdyti.

Kandidatų elgesys turi atitikti VU akademinės etikos kodekso normas, jie negali turėti įsiteisėjusio teismo nuosprendžio ir būti pripažinti padarę nusikalstamą veiką. Kandidatu taip pat negali būti asmuo, atleistas iš tarnybos ar darbo už šiurkštų drausmės pažeidimą arba jei nuo atleidimo yra praėję ne mažiau kaip penkeri metai. Atitiktį šiems keliamiems reikalavimams įvertino VU Senatas ir Centrinė rinkimų komisija.

Teisę rinkti ar būti renkamam pagal atnaujintą ir Senato patvirtintą rinkimų tvarką turi kiekvienas VU akademinės bendruomenės narys, dirbantis VU pagal neterminuotą darbo sutartį arba ne trumpiau kaip trejus metus ir ne mažiau kaip puse etato.

Tarp šių metų rinkimų naujovių – išskirtinis dėmesys lyčių lygybei. Senato atnaujintoje Tarybos rinkimų tvarkoje įtvirtintas lyčių lygybės principas, kuris turėjo būti užtikrintas jau kandidatų kėlimo etape. Tai reiškia, kad į kiekvieną iš devynių pozicijų kandidatų sąrašas buvo tvirtinamas tik tuomet, jei jame buvo bent viena moteris ir bent vienas vyras.

Patvirtinus kandidatų sąrašą oficialiai prasideda agitacinis laikotarpis, kuris tęsis iki spalio 25 d. Kandidatų debatai pagal atskiras rinkimų sritis numatomi spalio 21 ir 25 d. Tiesiogines debatų transliacijas bus galima stebėti VU „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Gamtos mokslų srities matematikos, fizikos, chemijos, astronomijos, informatikos krypties arba technologijos mokslų srities debatai vyks spalio 25 d. 14 val. Naugarduko g. 24, 110 kab. (Chemijos ir geomokslų fakultetas, Fizikinės chemijos auditorija).

Tarybos rinkimai vyks 2019 m. lapkričio 4–5 d. Išankstinis balsavimas numatomas 2019 m. spalio 28–29 d.

Balsavimas Matematikos ir informatikos fakultete vyks nuo 9 iki 16 val:

• 208 kabinetas, Naugarduko g. 24, Vilnius;
  • 511 kabinetas, Didlaukio g. 47, Vilnius;
  • 207 kabinetas, Akademijos g. 4, Vilnius.

VU Taryba yra vienas iš trijų VU valdymo organų, kuris sprendžia strateginius aukštosios mokyklos veiklos klausimus: tvirtina organizacijos biudžetą ir strategiją, sprendžia dėl universiteto veiklos krypčių, valdomos infrastruktūros, investicijų bei plėtros. Vienas pirmųjų naujosios Tarybos darbų – rektoriaus rinkimai.

Kandidatai į vidinius VU Tarybos narius:

Humanitarinių mokslų sritis

• Paulius Vaidotas Subačius
  • Rita Šerpytytė
  • Jurgita Verbickienė

Socialinių mokslų sritis

• ­­­Vytautas Dikčius
  • Rimvydas Skyrius
  • Rūta Žiliukaitė

Medicinos ir sveikatos mokslų sritis

• Jelena Čelutkienė
  • Eugenijus Lesinskas

Gamtos mokslų srities biochemijos, geologijos, fizinės geografijos, paleontologijos, biologijos, biofizikos, ekologijos ir aplinkotyros, botanikos, zoologijos kryptys

• Saulius Klimašauskas
  • Juozas Rimantas Lazutka
  • Aurelija Žvirblienė

Gamtos mokslų srities matematikos, fizikos, chemijos, astronomijos, informatikos kryptys arba technologijos mokslų sritis

• Valentina Dagienė
  • Mindaugas Mačernis
  • Konstantinas Pileckas
  • Arūnas Ramanavičius

Kandidatai į išorinius VU Tarybos narius:

Humanitarikos, kultūros ir meno sritis

• Emilija Banionytė
  • Rolandas Barysas
  • Aurelijus Katkevičius
  • Sigitas Narbutas
  • Skaidra Trilupaitytė

Teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų sritis

• ­Monika Garbačiauskaitė-Budrienė
  • Mykolas Katkus
  • Česlav Okinčic
  • Tomas Palšis
  • Diana Vilytė

Aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, sritis

• Algimantas Blažys
  • Eglė Radzevičienė

Aukštųjų technologijų, susijusių su matematikos, fizikos, chemijos ir informatikos mokslais, sritis

• Antanas Marcinonis
  • Jovita Nenortaitė
  • Elena Vengrienė
  • Augustinas Vizbaras

VU Studentų atstovybės nustatyta tvarka kandidatu įregistruotas Raimundas Balčiūnaitis. Pagal VU Statutą VU SA prezidentas Tarybos nariu skiriamas pagal pareigas. Šiuo metu jas eina Klaudijus Melys.

Su kandidatų motyvacija ir interesų deklaracijomis galite susipažinti čia.