Sidebar

Klausimų ciklas „Kas dirba fakultete?“

2019 11 26 G Dzemyda380x250Siekdami supažindinti jus su Matematikos ir informatikos fakulteto administracija, pristatome jums klausimų ciklą „Kas dirba fakultete?“.

Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto direktorius prof. habil. dr. Gintautas Dzemyda

1. Kokiais 3 žodžiais apibūdintumėte Matematikos ir informatikos fakultetą?

Proveržis dirbtiniame intelekte!

2. Kur studijavote ir koks įsimintiniausias studijų atsiminimas?

Baigiau Kauno politechnikos institutą (dabar KTU), taikomąją matematiką ir įgijau inžinieriaus matematiko diplomą. Studijavau Skaičiavimo technikos fakultete. Aš, atvykęs iš Vilniaus, neturėjau nė menkiausio supratimo, kaip kurti algoritmus ir programuoti, o dauguma grupės draugų buvo baigę Aleksonio mokyklą (dabar „Saulės“ gimnazija), kur buvo sustiprintas programavimo mokymas. Iš pradžių buvo beviltiškai sunku suvokti, kas yra programavimas, algoritmai ir su nuostaba gėrėjausi, kaip visas užduotis lengvai atlieka grupės draugai kauniečiai. Net suabejojau, ar informatika yra tinkamas mano pasirinkimas. Bet per egzaminus gavau aukščiausius įvertinimus ne tik iš programavimo, bet ir iš visų kitų dalykų. Ir taip per visus penkerius studijų metus. Likimas atvedė atgal į Vilnių, kur VU MIF turime išskirtinį informatikos mokslo centrą – Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutą.

3. Kokiais klausimais galima kreiptis į jus?

Moksliniai tyrimai vykdomi informatikoje ir informatikos inžinerijoje. Tyrimai apima šias pagrindines kryptis: daugiamačių duomenų vizualizavimas, dirbtinis intelektas, kognityviniai skaičiavimai, skaitinių ir vaizdinių duomenų tyryba (ypač medicininių duomenų – oftalmologinių, kardiologinių, genetinių, kompiuterinės tomografijos bei magnetinio rezonanso), lokalus ir globalus optimizavimas, daugiakriterinio sprendimų priėmimo strategijos. Dabar vadovauju 5 doktorantams ir vienai podoktorantūros stažuotojai. Tad taip pat į mane gali kreiptis ir magistrantai.

Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto direktorių prof. habil. dr. Gintautą Dzemydą galite rasti Akademijos g. 4, 207, 615 kab.
Tel. (8 5) 210 9302
El. paštas

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku