2019 09 18 Matematikos olimpiada600x288

Rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 dieną Pardubicų mieste (Čekija) vyko 13-oji Vidurio Europos matematikos olimpiada (MEMO 2019). Komandinėse varžybose dalyvavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro mokinys Dovydas Vadišius, Vilniaus licėjaus mokinys Paulius Vijeikis, KTU gimnazijos mokinys Rokas Urbonas ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinys Eligijus Žemulis. Lietuvos komandą į varžybas lydėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai dr. Aivaras Novikas bei doc. dr. Romualdas Kašuba.

Komandinę olimpiadą laimėjo Lenkija (63 taškai iš 64), antrą vietą – Vengrija, trečią vietą – Vokietija. Lietuvos komanda užėmė aštuntą vietą.

Individualiosiose varžybose KTU gimnazijos mokinys M. Gujis ir Vilniaus licėjaus mokinys G. Steišūnas laimėjo du bronzos medalius. Lietuviai surinko 11 taškų iš 32 galimų, olimpiados nugalėtojas – kroatas Krešimir Nežmah surinko 21 tašką iš 32 galimų.

Pirmą kartą Vidurio Europos Matematikos olimpiada surengta 2007 m., lietuviai joje dalyvauja nuo 2009 m. 2019 m. Olimpiadoje dalyvavo 60 dalyvių iš 10 šalių: Austrijos, Kroatijos, Čekijos, Vokietijos, Vengrijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Šveicarijos.