Paskelbti konkurso „Bebras“ antrojo etapo nugalėtojai

2018 02 08 bebras

Vasario 3 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF) vyko informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ antrasis etapas. Užduotis sprendė Vilniaus regiono dalyviai. Atvyko 93 mokiniai (54 jauniai, 39 kolegos).

Į šiemet surengtą „Bebro“ konkurso antrąjį etapą buvo kviečiami 9–10 klasių mokiniai (jauniai), pirmajame etape surinkę daugiau nei 135 taškus, ir 11–12 klasių mokiniai (kolegos), surinkę 125 ir daugiau taškų (iš 216 galimų). Iš viso užsiregistravo 578 mokiniai.

Konkursas vyko septyniose Lietuvos aukštosiose mokyklose: Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Alytaus, Panevėžio, Utenos kolegijose. Į renginį atvyko ir uždavinius sprendė 292 mokiniai: 9–10 klasių – 184 ir 11–12 klasių – 127 mokiniai. Dalyviai turėjo išspręsti 15 uždavinių, tam buvo skirta 30 min. Pradėdami spręsti mokiniai turėjo po 45 taškus.

1–3 vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, regionų įsteigtais atminimo prizais.

Absoliučiai geriausiais buvo pripažinti devintokė Neda Narmontaitė iš Klaipėdos licėjaus, dešimtokas Joris Gagilas iš Vilniaus Žvėryno gimnazijos, vienuoliktokas Aidas Mudėnas iš Ignalinos gimnazijos ir dvyliktokas Vismantas Stonkus iš Šiaulių Didžvario gimnazijos. Visi laimėtojai paskelbti „Bebro“ svetainėje.

VU MIF susirinkusius mokinius, mokytojus ir svečius sveikino konkurso sumanytoja VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorė Valentina Dagienė, VU MIF prodekanas Linas Būtėnas, konkurso rėmėjų „Alliance for Recruitment“  atstovė Raimonda Jurgelaitytė.

Po sveikinimo žodžių jauniai rinkosi spręsti „Bebro“ uždavinių ar dalyvauti paskaitose: „Žmogaus funkcijų atstatymas ir galimybių išplėtimas. Ar gali žmogaus judėjimą pakeisti mašinos?“ (Gintaras Jonaitis, Vilniaus Gedimino technikos universitetas); „Code Fights“ – programavimas žaidimo forma“ („VISMA Lietuva“ specialistai).

G. Jonaitis savo paskaitoje pasakojo apie tai, kaip lavinti kūrybinį inžinerinį mąstymą, kaip atsiranda idėjos, kokie pavojai ištinka, kai žmogus susižavi vien tik technologijomis, ką reiktų daryti, kad inžinerija visada tik tarnautų žmogui, o ne siektų jį sunaikinti.

„VISMA Lietuva“ specialistai Liutauras Medžiūnas, Mindaugas Grigas ir Aurimas Repečka dalijosi patirtimi, svarstė, kodėl verta studijuoti ar dirbti informacinių technologijų srityje, kokie iššūkiai laukia tapus IT specialistu.

Taip pat jie pristatė „Code Fights“ – vieną iš galimybių mokytis programavimo kitaip, t. y. žaidimo forma. „VISMA Lietuva“, bendradarbiaudama su „Bebro“ konkurso organizatoriais, kvietė antrojo etapo dalyvius išmėginti laimę ir „Code Fights“ turnyre. Jo tikslas – parodyti mokiniams, koks įdomus gali būti programavimas ir kaip jo galima mokytis neįprastais būdais. Paskaitos pabaigoje „VISMA Lietuva“ atstovai paskelbė ir „Code Fights“ turnyro laimėtojus, kuriems yra įsteigę specialius prizus:

  • Benas Valatka, Kauno jėzuitų gimnazija, I vieta;
  • Gintaras Grėbliūnas, Lazdijų r. Šventežerio mokykla, II vieta;
  • Nojus Gudinavičius, Vilniaus Valdorfo mokykla, III vieta.

Konkurso uždaryme L. Būtėnas apdovanojo antrojo etapo laimėtojus ir įteikė VU atminimo dovanėles Vilniaus regiono geriausiems. Po apdovanojimų mokiniai ir svečiai buvo kviečiami pabendrauti ir pasivaišinti tortu, kurį dovanojo UAB „Šokolado meistrai“.

Tarptautinis „Bebro“ konkursas vyksta daugiau kaip 60 šalių. Tai būdas mokytis informatikos neformaliai: mokiniai, spręsdami įdomius informatikos uždavinius, susipažįsta su informatikos sąvokomis, pagilina jų sampratą, išsiugdo gebėjimą taikyti jas praktiškai, uždavinių sprendimą aptaria su bendraamžiais ir mokytojais. Didelė dalis uždavinių yra iš algoritmų ir programavimo srities. Juos perpratus, skatinama mokytis praktinio programavimo.

Šaltinis www.naujienos.vu.lt

 

Vilniaus universitetas švenčia Lietuvos šimtmetį

2018 02 15 Lietuvai 100

1918 m. vasario 16-oji – ne tik Lietuvos valstybingumo atkūrimo, bet ir naujos, modernios Lietuvos Respublikos įsteigimo diena. Vilniaus universitetas (VU) Lietuvos šimtmetį pasitinka konferencijomis, disputais apie svarbiausius šimtmečio įvykius, organizacijas ir asmenybes ne tik viešojoje erdvėje, bet ir minėdami šią sukaktį bendruomenėje. Įvairiuose renginiuose, paskaitose mokyklose, organizacijose dalyvauja universiteto filosofai, istorikai, politologai, teisininkai.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (2017 m. spalis – 2018 m. gegužė) vyksta šimtmečio minėjimui skirti disputai „Pavojingos mintys“, geriausio studentų rašto darbo šimtmečio tematika konkursas, fotografijų paroda „Šimtmečio akimirkos“, susitikimai su kino filmų „Emilija iš Laisvės alėjos“ ir „Laisvės kaina“ kūrėjais, studentų organizacijų renginiai.

Šio instituto  bendruomenė vasario–kovo mėnesiais renka „Metų valstybės kūrėją 2017“ – Lietuvos valstybei, miestui, vietos bendruomenei nusipelniusį asmenį ar organizaciją. Apdovanojimas bus įteiktas Kovo 11-ajai skirtame iškilmingame renginyje VU Šv. Jonų bažnyčioje. Plačiau: www.tspmi.vu.lt

VU biblioteka (2017-12-18 – 2018-05-18) P. Smuglevičiaus salėje visuomenei pristato parodą „Už visą auksą brangesnė laisvė!“, kurioje pateikiami su Lietuvos valstybe susiję dokumentai.

Plačiau – bibliotekos svetainėje.

Nuo vasario 1 d. kiekvieną ketvirtadienį 12 val. ir 17.30 val. VU biblioteka kviečia visus norinčius nemokamai aplankyti parodą ir įspūdingą bibliotekos P. Smuglevičiaus salę (su bibliotekos gidu). Į ekskursijas būtina registruotis iš anksto.    

Vasario 8–9 d. Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Accounting, Audit, Analysis: Science and Studies Retrospective and Perspective“, skirta Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti. Plačiau – konferencijos svetainėje.

 

Vasario 15 d. 9.00–18.00 val. Filologijos fakultete vyks šimtmečio paskaitų ciklas „Vivat nostra res publika!“. Renginio programa.

Vasario 15 d. 11.15  val. Kauno fakulteto choras „Veni gaudere“ ir šio fakulteto „Raudonojo kilimo“ teatras suburs Vilniaus universiteto bendruomenę Kaune. Visi kviečiami dalyvauti renginyje „Giedokim himną kartu!“ fakulteto II korpuso foje (prie prof. Vlado Gronsko auditorijos, Muitinės g. 8, Kaune).

Vasario 15 d11.30–12.20 val. vyks „Saulėtekio kelio“ akcija. Dalyvauja NFTMC, VU GMC, VU MKIC, VU Fizikos, Komunikacijos, Teisės, Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetai, VU ITTC, VU Verslo mokykla, VU Lazerinių tyrimų centras, VU Sveikatos ir sporto centras, VGTU ir Saulėtekio slėnio MTP. Renginio puslapis Facebook.

Vasario 15 d. 14.45–15.30 val. Centrinių rūmų Mažojoje auloje vyks Islandijos prezidento Guðni Th. Jóhannesson vieša paskaita „Iceland’s Support for Lithuanian Independence, 1918-2018. An Academic and Presidential Perspective“.

Vasario 16 d. 12.00 val. S. Daukanto aikštėje Vilniuje bus iškeltos Baltijos valstybių vėliavos. Ši ceremonija – svarbiausias ir didžiausias renginys, skirtas valstybės šimtmečiui. Jame VU mišrūs chorai „Gaudeamus“, „Pro musica“ ir merginų choras „Virgo“ giedos Lietuvos, Latvijos ir Estijos himnus. 12.30 val. šią ceremoniją vainikuos 100 Lietuvos bažnyčių varpų skambėjimas, tarp jų – ir VU Šv. Jonų bažnyčios varpo.

Vasario 16 d. Medicinos fakulteto bendruomenė, kaip ir kasmet, susitiks prie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Jono Basanavičiaus kapo Rasų kapinėse, Vilniuje. Tą dieną vienai iš fakulteto auditorijų bus suteiktas Šimtmečio auditorijos vardas, fakulteto bendruomenė Lietuvai dovanos „100 medikų, giedančių Lietuvos himną“ vaizdo įrašą, skirtą valstybės  šimtmečiui. Plačiau: www.mf.vu.lt/lt

Vasario 17 d. 12.00 val. Sveikatos ir sporto centras VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilniuje) kviečia į renginį „Bėk aplink Lietuvą“. Dalyviams parengta speciali orientavimosi sporto trasa, supažindinanti su Lietuvos miestais ir miesteliais. Renginio puslapis Facebook.

VU meno kolektyvai savo pasirodymais pagyvins gausius Vilniaus miesto ir aplinkinių rajonų Vasario 16-osios renginius, koncertuos ir Šimtmečio dienos išvakarėse, renginiuose, skirtuose paminėti Lietuvos gimtadienį. Pilną renginių programą galite rasti čia.

– vasario 13 d. VU kamerinis orkestras (meno vadovas Paulius Bernardas Koncė, dirigentas Modestas Jankūnas) koncertuos B. Dvariono dešimtmetėje  muzikos mokykloje vyksiančiame renginyje, skirtame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį;

– vasario 15 d. 12 val. VU liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ (meno vadovas Bronislovas Glovickis) koncertuos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginyje Dieveniškių laisvalaikio salėje, Šalčininkų rajone;

 vasario 16 d. VU folkloro ansamblis „Ratilio“ (meno vadovė Milda Ričkutė)  koncertuos  renginyje „Dainos po šimtmečio sodais“ Šventaragio slėnyje, prie Karaliaus Mindaugo paminklo, Vilniuje;

– vasario 16 d. 16 val. VU dainų ir šokių ansamblis (meno vadovas Eugenijus Čiplys) ir VU liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“ koncertuos Vilniaus miesto tautinio meno ansamblių koncerte, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre (T. Kosciuškos g. 11, Vilniuje).

Vasario 19 d. 11.00 val. VU Rektoriaus auloje (Universiteto g. 3, Vilniuje) visuomenei bus pristatytas ir oficialiai pradėtas bendras VU ir Izraelio ambasados inicijuotas savanorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“. Šiuo VU organizuojamu projektu siekiama prisidėti prie jaunimo socialinės atskirties mažinimo ir mokinių socialinių įgūdžių lavinimo. Tai Vilniaus universiteto dovana Lietuvai – 100 savanorių!

Vasario 21 d. 17:30 VU Teatro salėje bus pristatytas nemokamų paskaitų ciklas #LEAD. Jį pradės VU Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas su paskaita, skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui, pavadinta „Valstybingumo viršukalnės“.

Gegužės 12 d. 12.00 val. A. Savičiaus gatvėje Vilniuje bus vykdoma teatralizuota akcija „Viena šimtmečio diena“. Tai jungtinis VU Kinetinės trupės, VU teatro studijos „Minimum“ ir VGTU teatro studijos „Palėpė“ projektas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Akcijos metu bus atkurta 1918 m. vasario 16 diena pagal to meto spaudos (daugiausia „Lietuvos Aido“) pranešimus apie tuometinius  įvykius, vykusius Vilniuje. Paprastų miestiečių reakcija į nepriklausomybės paskelbimą karo nualintame mieste bus parodyta sujungiant šiuolaikinį ir tuometinį įvykio interpretavimą, pasitelkus  poezijos, vaidybos ir  moderniojo šokio priemones. Ši akcija yra XIX tarptautinio teatrų  forumo programos dalis.

Kviečiame prisijungti!

Šaltinis www.vu.lt

 

Atranka į “Sourcery Academy for Developers“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Sourcery Academy“

JAV programavimo kompanijos „Devbridge Group“ kviečia Vilniaus universiteto (VU) studentus į programuotojams skirtą “Sourcery” atrankos testą, kuris vyks 2018 m. vasario 22 dieną adresu Saulėtekio al. 11, SRA-I 03 aud., nuo 16.30 val.

REGISTRACIJA: https://www.devbridge.com/sourcery/academy/ 

„Sourcery” akademija – tai du kartus per metus, rudenį ir pavasarį, vykstanti nemokama akademija studentams, leidžianti gilinti programavimo žinias ir padedanti studentams integruotis į technologijų darbo rinką. Užsiėmimai yra nemokami, vyksta Kaune ir Vilniuje. Semestras trunka tris mėnesius, jo metu, kiekviename mieste studijuoja po 20-25 studentus. Jie į akademiją patenka geriausiai įveikę atrankos užduotį. „Sourcery” akademijos studentai mokosi „Devbridge Group” patalpose, jiems dėsto įmonės specialistai. Ko tikėtis atrankos teste? Dalyvaukite FB iššūkyje ir pasiruoškite atrankos testui: http://bit.ly/2Eyy139 El. paštas pasiteiravimui: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


Renginio data ir laikas:

Vasario 22 d., 16.30 - 19.00 val.
Renginio vieta:

Saulėtekio al. 11, SRA-I 03 aud.

Žuvusiems Laisvės gynėjams atminti – žvakučių liepsna

2018 01 11 laisves liepsnaSausio 12-ąją – Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, 8 val. užgesinkime šviesas ir visuose languose dešimčiai minučių uždekime vienybės ir atminimo žvakutes, pagerbdami 1991 m. žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ – vienuoliktą kartą Lietuvoje organizuojama akcija, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Pirmą kartą 2008 m. surengtą akciją organizavo apie 100 mokyklų, o 2017-aisiais prie iniciatyvos prisijungė jau daugiau nei 1700 organizacijų ir institucijų ne tik mūsų valstybėje, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje.

Organizatorių teigimu, Laisvės gynėjų dienos minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 27 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Kaip teigia akcijos rengėjai, ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą Laisvę.

Kviečiame dalyvauti minėjimo renginiuose sausio 11-17 dienomis (programa).

Šaltinis www.lrs.lt

 

Kviečiame į šeštąjį jaunųjų matematikų susitikimą

2017 11 20 matematiku renginys

Renginys vyks 2017 m. gruodžio 29 d. (penktadienį), Kauno Santakos slėnyje (K.Baršausko g. 59, Kaunas).

Renginys skirtas jaunosios kartos matematikams, dirbantiems Lietuvoje ar užsienyje, susipažinti ar vėl susitikti bei populiariai pristatyti savo mokslinę veiklą. Laukiame dalyvių iš visų matematinių disciplinų —grynosios matematikos ir taikomosios (teorinės fizikos, teorinės informatikos, statistikos, mašininio mokymosi, ekonometrijos, matematinės biologijos, matematikos mokymo ir kt.). Renginys atviras visiems — ir norintiems skaityti pranešimą, ir norintiems tik pasiklausyti.

Šiais metais susitikime kalbėsime apie matematiką iš įvairių perspektyvų, ypatingą dėmesį skirsime matematikai švietime. Renginio metu apie matematiką pasakos Lietuvos matematikai bei įmonių atstovai, o susitikimą užbaigs bendra diskusija švietimo klausimais. Susitikime taip patklausysimės gausybės jau tradicija tapusių trumpų įdomių jaunųjų matematikų pranešimų.

Kad registruotis į renginį būtų drąsiau, iškart norime Jums pristatyti keletą pranešėjų:

  • Darius Barušauskas - VU alumnas, duomenų mokslininkas ir giliojo mokymo startuolio Oxipit bendraįkūrėjas. Darius pasakos apie Oxipit ir savo komandos pergales duomenų analizės, statistinių modelių ir mašininio mokymo varžybų platformoje Kaggle.
  • Dr. Paulius Drungilas - VU Matematikos ir informatikos fakulteto docentas ir mokslo reikalų prodekanas, vienas iš pagrindinių Lietuvoje vykstančių moksleivių bei studentų matematikos olimpiadų - LitMO, MIFMO organizatorių, lietuviškos „Kengūros“ vadovas.
  • Dr. Tomas Juškevičius - Memfio universiteto (Tenesis, JAV) alumnas,atlikęs postdoką Švedijoje ir šiuo metu dėstantis VU.

Prašome registruotis iki gruodžio 5 d. užpildant šią formą: https://goo.gl/forms/ER0ZMblbIFT0gmc12

Daugiau informacijos https://ljms6.weebly.com/ arba el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Organizatoriai: Julius Damarackas (VU MIF), Lina Dindienė (KTU),  Rasa Giniūnaitė (University of Oxford),Jonas Jankauskas (MU Leoben), Mantas Lukoševičius (KTU IF), Daiva Petkevičiūtė (KTU),Dovilė Stumbrienė (VU MII), Elena Sutkutė (Adform),Jonas Šukys (EAWAG), Mantė Žemaitytė (University of Manchester).

 

Renginys: Danske Bank atstovų seminaras

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „danske bank VU“

Maloniai kviečiame į jau tradicija tampantį svečių iš Danske Bank seminarą, kuriame bus kalbama apie iššūkius modeliuojant kredito riziką bankuose, modelių tikrinimą, bei kreditingumo duomenų architektūrą.

 

Taip pat bus aptariamos galimybės Danske Bank atlikti praktiką bei ateityje galbūt ir įsidarbinti. Tad ypatingai laukiami trečio ir ketvirto kurso studentai bei magistrantai.

Patirtimi dalinsis svečiai iš Danijos bei Lietuvos. Beje, tarp jų bus ir mūsų fakulteto absolventų.

Detalesnė informacija: Risk Professionals


Renginio data ir laikas:

Lapkričio 14 d. nuo 18:00 iki 19:30.
Renginio vieta:

J. Kubiliaus auditorijoje (102 a., Naugarduko g.)

 

Kviečiame dalyvauti renginyje "Ethereum Vilnius: ICO's - mistakes & opportunities"

Ethereum Vilnius

Planuojama renginio kalba - lietuvių, jei nebus nesuprantančių ir niekas neprieštaraus.

*We're looking forward to communicating in Lithuanian language, for better understanding of the basics. 

Viena opiausių sričių 2008 metais buvo pasenusi ir neveiksminga pasaulinė monetarinė sistema, tuomet ir atsirado pirmieji blockchain fintech produktai - virtualiosios valiutos (Value transfer protocol). 

Kaip ir kiekviena bendruomenė, kiekvienas blockchain'as turi savo sutartinį valdymo modelį (consensus mechanism, blockchain governance). t.y. taisyklės, taisyklių pakeitimų pasiūlymai, balsavimo mechanizmai, tobulinimo pasiūlymai. 

Trumpai apžvelgsime techninius valdymo ir bendradarbiavimo aspektus naudojamus populiariausių virtualiųjų valiutų #Bitcoin ir #Dash bendruomenėse. 

Tvarkaraštis:

  • 18:00 Bitcoin protocol (45 min) 
  • 19:00 Dash protocol (45 min) 

Kalbėtojai:

Tomas Gurvičius - Dash community hero 

Dmitrij Radin - CVO @ CryptoAd.Network 

Vytautas Kašėta - CVO @ HUB5.io

Renginio data ir laikas:

Monday, October 23, 2017

 to 

Renginio vieta:
 
VU MIF

Didlaukio gatvė 47, Vilnius (map)

Data Science seminaras (Fully Convolutional Networks for Semantic Segmentation, Tadas Danielius, IBM)

 

Data Science

Speaker: Tadas Danielius,
Data Scientist and Software Engineer at IBM.

Title: Fully Convolutional Networks for Semantic Segmentation

Abstract:
Recent interest in augmented reality wearables, home-automation devices, and self-driving vehicles has created a strong need for inferring knowledge from imagery. Semantic segmentation is one of the high-level task that paves the way towards complete scene understanding labeling image into semantically meaningful parts and classify each part into one of the pre determined classes. In this speech the speaker will talk about convolutional neural networks and fully convolutional neural networks (FCNs) for Semantic Segmentation.

Renginio data ir laikas:

2017 m. spalio 25 d., 19 val

Renginio vieta:

101 a., MIF (Naugarduko g. 24)