Sidebar

Tarptautiniame konkurse „Matmintinis” – MIF studentų pergalės

Š. m. balandžio 27 dieną Estijos mieste Kilingi-Nõmme vyko mintino skaičiavimo konkurso „Matmintinis” tarptautinis finalas. 2019 05 02 Konkursas Matmintinis281x411Matematikos ir informatikos fakultetą (MIF) atstovavę pirmo kurso studentai džiaugiasi puikiais rezultatais: Vaidas Macijauskas užėmė pirmąją vietą, Ugnė Kolosovaitė – trečiąją.

Matmintinis pavadinimą sudaro žodžių junginys „MATematikos MINTINas skaičiavimas“. Juo apibūdinama kompanijos „Miksike” sukurta mintino skaičiavimo lavinimo programa, kurios pagrindu vyksta tarptautinis turnyras. Atranką į respublikinį finalą sudaro trys etapai, kuriuos dalyviai atlieka namuose. Tuomet surinkusieji geriausius rezultatus yra kviečiami atvykti į varžybų vietą ir ten rungtis „penkiakovėje” – specialiose varžybose, apimančiose kelias „Matmintinio“ rungtis.

Jau atrankoje MIF studentai parodė, kad gerai sugeba skaičiuoti mintinai.  Matematiką ir jos taikymus studijuojanti U. Kolosovaitė užėmė antrąją vietą suaugusiųjų moterų grupėje, o Programų sistemų studentas V. Macijauskas iškovojo pirmą vietą suaugusiųjų vyrų grupėje. 

Tarptautinis finalas kiekvienais metais vyksta kitoje šalyje, šiemet buvo rengiamas Estijoje. MIF studentams teko jėgas išbandyti su varžovais iš Latvijos, Estijos, Slovėnijos, Ukrainos, Gruzijos.

U. Kolosovaitė šiose varžybose dalyvauja nuo 2011 metų ir keturis kartus vyko į tarptautinį finalą, o V. Macijauskas – nuo 2012 metų, šešis kartus pateko į tarptautinį finalą ir ten jau yra užėmęs 3-ąją vietą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku