Sidebar

Lietuvės iš Europos merginų matematikos olimpiados grįžo su medaliais

Vilniaus licėjaus mokinė Julija Paliulionytė ir Vilniaus M. Biržiškos gimnazistė Alina Paliulionytė laimėjo sidabro medalius Europos merginų matematikos olimpiadoje. European Girls’ Mathematical Olympiad (EGMO) vyko jau aštuntąjį kartą. Keturias dalyves iš Lietuvos lydėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai Aivaras Novikas ir Romualdas Kašuba.

2019 04 24 Europos merginu matematikos olimpiada380x250.docxOlimpiada vyko Ukrainoje, Kijeve balandžio 7-13 dienomis. Joje dalyvavo 196 mokinės iš 49 šalių. Lietuvai atstovavo Elzė Amilevičiūtė (Vilniaus jėzuitų gimnazija),  Ugnė Milašiūnaitė (Vilniaus licėjus) bei jau minėtos seserys Alina ir Julija Paliulionytės. Tai didžiausias dalyvių skaičius, kiek jų gali atstovauti vienai šaliai (išskyrus šalį organizatorę, galinčią deleguoti dvi tokias komandas). 

Europos merginų matematikos olimpiada pirmą kartą buvo suorganizuota 2009 m., siekiant skatinti merginas dalyvauti matematikos varžybose, o toliau – ir matematikos moksle.  Kiekvienais metais olimpiados populiarumas vis labiau auga, į ją atvyksta dalyvės ne tik iš Europos šalių, bet ir iš kitų žemynų. Šiais metais kartu su europietėmis varžėsi australės, japonės, kanadietės, amerikietės, brazilės, Saudo arabės. Atidarant olimpiadą, dalyves sveikino viena iš garsiųjų šiuolaikinių moterų matematikių, Kijeve užaugusi profesorė Maryna Viazovska.

Olimpiada rengiama Pasaulinės matematikos olimpiados (IMO) stiliumi. Dalyvės uždavinius sprendžia dvi dienas: kasdien 4,5 valandos sprendžiant po 3 uždavinius. Uždaviniai pateikiami merginų gimtąja kalba. Vėliau tuos uždavinius taiso komandų vadovai, o ištaisę derina rezultatus su olimpiados koordinatoriais. Kiekvienas uždavinys vertinamas iki 7 balų.

Moksleivė Julija Paliulionytė, pelniusi sidabro medalį, surinko 28 taškus iš 42. Pritrūko vos vieno taško iki aukso medalio. Alina Paliulionytė sidabro medalį laimėjo pelniusi 24 taškus. Ugnė Milašiūnaitė gavo 17 taškų ir buvo apdovanota bronzos medaliu. Iš viso Lietuvos komanda surinko 74 taškus ir liko 15-toje vietoje tarp 36 Europos komandų bei 21-oje – tarp visų 50 komandų. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku