Sidebar

COST veiklos susitikime dėmesys našiųjų skaičiavimų, modeliavimo ir imitavimo problemoms

Vilniaus universitete (VU) 2019 m. kovo 28–29 d. vyko baigiamasis COST veiklos IC1406 „High-Performance Modelling and Simulation for Big Data Applications“ (cHiPSet) valdymo komiteto ir darbo grupių susitikimas. Jį organizavo VU Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas (DMSTI).

2019 04 15 COST veiklos susitikime Renginyje dalyvavo 80 mokslininkų iš maždaug 40-ies Europos universitetų. Dalyviai, susirinkę iš 28 šalių, aptarė ateities planus ir bendradarbiavimo galimybes tarp įvairių universitetų  mokslininkų. Didžiausias dėmesys buvo skirtas COST veiklos IC1406 rezultatų aptarimui ir pristatymui, darbo grupių (WG) diskusijoms. COST veiklos IC1406 Valdymo komiteto atstovai iš Lietuvos – MIF DMSTI bendruomenės atstovai dr. Viktor Medvedev ir prof. dr. Olga Kurasova.

Pagrindinis COST veiklos tikslas yra sudaryti sąlygas ilgalaikiam bendradarbiavimui tarp mokslininkų, dirbančių ir sprendžiančių našiųjų skaičiavimų, modeliavimo ir imitavimo problemas didelės apimties duomenų kontekste (Big Data). Didelės apimties duomenų eroje atsiranda naujų iššūkių, kliūčių, kurias tenka spręsti mokslinei bendruomenei. O kartu atsiveria ir naujos perspektyvos našiųjų skaičiavimų technologijoms, kurios padeda didelius duomenų kiekius paversti vertinga informacija. Veiklos metu buvo siekiama susisteminti ir koordinuoti mokslinius tyrimus našiųjų skaičiavimų, modeliavimo ir imitavimo srityse, sprendžiant didelės apimties duomenų problemas.

Jauniems Lietuvos mokslininkams ir doktorantams iš įvairių Lietuvos universitetų buvo suteiktos galimybės dalyvauti COST veiklos IC1406 organizuojamuose doktorantų mokyklose ir simpoziumuose.

2019 04 15 COST copy2019 04 15 CHIPSET copy

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku