2018-02-15_Lietuvai_100_900x400
MIF_1_400x900
MIF_2_400x900
MIF_3_400x900
MIF_4_400x900
MIF_5_400x900
MIF_6_400x900
MIF_7_400x900
MIF_8_400x900
MIF_9_400x900

 

Mieli studentai,

šiame skyriuje jūs rasite naudingą informaciją susijusią su studijų procesu mūsų fakultete.

    new  
Būsimieji pirmakursiai,

šiame skyriuje jūs rasite informaciją apie studijų sąlygas ir saviraiškos galimybes mūsų fakultete.

 
Gerbiamieji verslo atstovai,

šiame skyriuje jūs rasite informaciją apie tekiamas IT paslaugas, mokslininkų grupes ir mūsų partnerius.

Pateikti darbo paiūlymą galite el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

verslui

 
 1. Apie mus
 2. Studentams
 3. Stojantiesiems
 4. Darbuotojams
 5. Verslui

Informacija studentams

2016

Finansų ir draudimo matematikos bakalauro baigiamųjų darbų gynimo  BD-FDM-tvarkarastis.pdf

 

Matematinės analizės katedra

Apie katedrą

Tel. 219 3074, 219 3083, 219 3085, 219 3088

Naugarduko g. 24,  Vilnius

Vedėjas - dr. (HP) Jonas Šiaulys (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.)

Studijų koordinatorė - Danutė Jonutienė (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.)

Katedros darbuotojų kontaktinę informaciją rasite VU telefonų knygoje.

 

Istorija

Matematinės analizės katedros įkūrimo metais laikomi 1783-ieji metai.

Pirmasis jos profesorius - Pranciškus Norvaiša. Vėliau katedrai vadovavo profesoriai: Otas Folkas, Viktoras Biržiška, Zigmas Žemaitis, Vytautas Paulauskas, docentai: Algirdas Miškelevičius, Algirdas Nagelė, akademikas, profesorius, habilituotas daktaras Vygantas Paulauskas. Dabar katedros vedėjas - profesorius Jonas Šiaulys.

Tradiciškai matematinės analizės katedra vienija matematikus, dėstančius "Matematinę analizę" ir jai giminingus dalykus Matematikos ir informatikos fakulteto studentams. Jau keletą metų kuruoja naują, populiarią finansų ir draudimo matematikos specialybę. Katedros branduolį sudaro trys habilituoti daktarai profesoriai, aktyviai dirbantys mokslinį darbą. Pagrindinės mokslinio darbo kryptys: tikimybių teorija, matematinė statistika, stochastinės diferencialinės lygtys, ekonometrija, aktuarinė matematika.

Finansų ir draudimo matematika

Apie programą


Studijų forma ir trukmė: nuolatinė (1,5 metų)

Studijų apimtis: 90 kreditų

Studijų kalba: lietuvių/ anglų k.

Metinis studijų mokestis: 2546 EUR

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Matematikos mokslų magistras


Programos tikslas yra suteikti gilesnių matematikos žinių ir parengti aukščiausios kvalifikacijos finansų ir draudimo matematikos specialistus, galinčius konkuruoti ne tik Lietuvos bet ir Europos Sąjungos darbo rinkoje. Išmokyti studentus savarankiškai mokytis pasirinktoje profesinėje srityje, sugebėti dirbti komandoje su kitų sričių specialistais, mokėti formuluoti ir spręsti naujus uždavinius.

Studijuoti verta, nes:

 • programa orientuota į teorinius rezultatus, neišskiriant naujausių, kurie įgalina praktikoje stebimų procesų supratimą;
 • studentai mokomi paaiškinti teorinių modelių taikymo praktikoje galimybes ir ribas;
 • įgyta kvalifikacija suderinta su narystės Lietuvos aktuarų draugijoje reikalavimais;
 • programos kompetencijos atitinka tarptautinės darbo rinkos reikalavimus;
 • geriausi studentai skatinami publikuoti savo darbus Lietuvos ir tarptautiniuose leidiniuose.

Karjeros galimybės:

Finansų ir draudimo matematikos magistrai gali dirbti aktuarais, finansų specialistais ar konsultantais, įvairių sričių rizikos vertintojais ir pan. Studijų metu įgytos žinios suteiks galimybę absolventams dirbti bankuose, kitose finansinėse įstaigose, draudimo įmonėse, pensijų ir investiciniuose fonduose, konsultacinėse įmonėse, valstybinėse įstaigose ir daryti karjerą kitose srityse, kur gali būti panaudojamos įgytos žinios ir kūrybiško mąstymo įgūdžiai. Absolventai, įgiję Finansų ir draudimo matematikos magistro laipsnį, gali tęsti studijas finansų ir draudimo matematikos doktorantūroje tiek Vilniaus universitete, tiek kituose pasaulio universitetuose.

Studijų ir praktikos mobilumo galimybės

Vilniaus universitete skatinama naudotis įvairiomis studijų užsienio universitetuose galimybėmis, leidžiančiomis įgyti tarpkultūrinės patirties, ugdyti ir įvertinti savo kompetencijas, užmegzti ryšių svetur, atverti platesnes karjeros galimybes. Daugiau informacijos apie tarptautinių mainų galimybes rasite čia.

 

 

Finansų ir draudimo matematika

Apie programą


Studijų forma ir trukmė: Nuolatinės studijos (4 metai)

Studijų apimtis: 240 kreditų

Studijų kalba: lietuvių k. ir anglų k.

Metinis studijų mokestis: 1548 EUR

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Matematikos mokslų bakalauras

Gretutinių studijų galimybė: NĖRA


Finansų ir draudimo matematika – taikomosios matematikos sritis, kurios esmė – tikimybinis realaus pasaulio modeliavimas.Šis išsilavinimas būtinas norint dirbti aktuarais draudimo įmonėse arba rizikos vertinimo specialistais įvairiose finansinėse institucijose. Programoje derinamos įvarios matematikos, informatikos, finansų, draudimo sričių disciplinos, tad parengiami tiek Lietuvoje, tiek užsienyje labai paklausūs specialistai.

Programos tikslas - parengti specialistą, turintį bazinių matematikos ir informacinių technologijų žinių, platų supratimą apie demografines, ekonomines, draudimo ir finansines rizikas bei gebantį pritaikyti teorines žinias praktiniams uždaviniams spręsti. 

Studijuoti verta, nes:

 • programos turinys didžiąja dalimi suderintas su Lietuvos aktuarų draugijos ir Tarptautinės aktuarų asociacijos kvalifikaciniais reikalavimais – ugdoma 75-80% būtinų kompetencijų;
 • programa suteikia matematikos, jos taikymų (finansų, draudimo ir rizikos valdymo srityse) ir informatikos žinių bei kompetencijų, glaudžiai susieja jas į visumą;
 • paskaitas skaito geriausi draudos matematikos specialistai Lietuvoje;
 • programa moko ne tik vertinti bei analizuoti, bet ir patiems kurti naujus draudimo produktus;
 • studentai supažindinami su mokslinių tyrimų pagrindais, gabiausiems sudaromos galimybės prisidėti prie programos dėstytojų tyrimų, aktyviai dalyvauti seminaruose, rengti bendrus straipsnius ir t.t.

Karjeros galimybės:

Finansų ir draudimo matematikos bakalauras gali dirbti draudimo kompanijose, bankuose ir kitose finansinėse institucijose (pensijų investiciniai fondai) arba tęsti mokslus matematikos arba ekonomikos magistrantūrose, specializuojantis finansų ar draudimo matematikoje.

Norėdami dirbti aktuarijais ar profesonaliais finansinių institucijų specialistais bakalaurai, baigę šią programą, turėtų tęsti studijas magistrantūroje, specializuodamiesi finansų ir draudimo matematikos srityje.

Studijų ir praktikos mobilumo galimybės

Vilniaus universitete skatinama naudotis įvairiomis studijų užsienio universitetuose galimybėmis, leidžiančiomis įgyti tarpkultūrinės patirties, ugdyti ir įvertinti savo kompetencijas, užmegzti ryšių svetur, atverti platesnes karjeros galimybes. Daugiau informacijos apie tarptautinių mainų galimybes rasite čia.

 

 

2018-02-15

Lietuvos mokslo premijos paskirtos devyniems VU mokslininkams

Lietuvos mokslų akademija. E. Kurausko nuotrauka Vasario 5 dieną Lietuvos mokslų akademijoje (LMA...

2018-02-15

Vilniaus universitetas švenčia Lietuvos šimtmetį

1918 m. vasario 16-oji – ne tik Lietuvos valstybingumo atkūrimo, bet ir naujos, modernios Lietuvos...

2018-02-22

Kviečiame prisijungti prie papildomo matematinės analizės kurso

Nuo šių metų kovo 5 d. (pirmadienis) vyks nekreditinis, nevertinamas papildomas matematinės analizės...

Kaip mus rasti?

MIFNaugardukas
Naugarduko g. 24, Didlaukio g. 47

Vilnius, Tel.: +370 5 219 3050