Misija

Misija, kurią vykdome

Lietuvos Matematikos Mokytojų Asociacijos misija – garantuoti aukščiausią matematikos mokymo lygį Lietuvos mokyklose, kelti mokytojų kūrybiškumą, suteikti mokytojams galimybę semtis žinių bei dalintis savomis užsienyje.

Švietimo ir mokslo ministro padėka asociacijai

Matematikai apie matematiką

 

 

 

 

Nes man tai rūpi (peržiūrai paspauskite čia)

Matematiką daugelis laiko nuobodžiu skaičių mokslu. Tačiau, kaip teigia mokslininkai, matematika nėra skaičiavimas, ji formuoja savitą mąstymo būdą, kuris padeda aiškiau matyti pasaulį, spręsti problemas ir suvokti esmę. Profesorius Rimas Norvaiša matematiką palygino su drambliu, kurį liečia keli akli žmonės. Kiekvienas iš jų skirtingai suvokia, kas prieš juos yra. Taip pat ir matematika yra labai skirtingai suprantama – ji gali būti taikomoji, gali būti abstrakčiomis sąvokomis paremtas mąstymas, gali būti kitų mokslų įrankis, padedantis atsikratyti nereikalingų dalykų. Tik todėl, kad mūsų mokyklose yra nemokoma, kas yra matematika, mes nematome jos tikrosios reikšmės ir nuobodžiai sprendžiame uždavinius, net nekeldami klausimo, o kad viso to reikia.

Kas yra matematikos esmė, ką ji gali duoti žmogui, kodėl tikrasis mokslininkas yra tas, kuris nežino, kuo matematika panaši į meną – apie visa tai laidoje kalbamės su VU profesoriais Rimu Norvaiša ir Alfredu Račkausku ir Lietuvos banko Tyrimų centro direktoriumi Povilu Laskausku.

 
Naujienos

Kviečiame į pristatymą „EMA pamokos – ateities vadovėlis šiandien“

2018 m. gegužė 14 d.

Mieli mokytojai,

 kviečiame į pristatymą  „EMA pamokos – ateities vadovėlis šiandien“, kuriame išgirsite, kokia nauja mokymosi priemonė sukurta 5 klasės matematikos dalykui.

„EMA pamokos“ – tai naujos kartos skaitmeninė mokymosi priemonė, apimanti ne tik užduočių banko, bet ir vadovėliui būdingą turinį. „EMA pamokos“ užpildo visas pamokos struktūrines dalis (įvadą, mokymosi veiklą, apibendrinimą), teikia mokytojui ir mokiniui dar daugiau duomenų apie mokymosi rezultatą, atvaizduoja mokymosi progresą, motyvuoja bei siūlo įvertinimo ir įsivertinimo įrankius. 

Seminare pristatysime „EMA pamokų“ turinio aspektus ir funkcionalumus. Kokias mokymo ir mokymosi galimybes suteikia elektroninis formatas? Kaip „EMA pamokų“ turinys atliepia XXI a. švietimui keliamus iššūkius? Ar Lietuvos mokyklos pasirengusios naudoti „EMA pamokas“?

Susipažinsite su „EMA pamokos“ sandara. Sužinosite, kokia koncepcija buvo remiamasi kuriant „EMA pamokos“ temas, ir pirmieji pamatysite, kaip atrodys naujos kartos skaitmeninė mokymosi priemonė.

Lektorė: Rita Raižienė, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokytoja metodininkė. Metodinių priemonių „Aštuntoko matematika“ ir „Septintoko matematika“ vaizdo pamokų autorė, standartizuotų testų bendraautorė.

Pradžia: 2018 m. gegužės 16 d. (trečiadienį), 14:30-15:30 val.

Renginio vieta: Vilniaus Petro Vileišio progimnazija, Filaretų g. 3, Vilniu

Renginys NEMOKAMAS, tačiau vietų kiekis yra ribotas.

Jeigu norite gauti priminimą apie pristatymą, registruokitės paspaudę šią nuorodą:  https://goo.gl/forms/wkzl9g3ZqridqpL93

Daugiau informacijos el. paštu: simona@tamo.lt

Praktinis užsiėmimas matematikos mokytojams

2018 m. kovo 22 d.

„GEOMETRINĖS FIGŪROS. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS SU ZOMETOOL – GELEŽIES KRISTALINĖS GARDELĖS MODELIO STATYBA

Trumpai: Kviečiame dalyvauti Zometool konstruktoriaus pristatyme – praktiniame užsiėmime. Užsiėmimo metu sukonstruosime didelį geležies kristalinės gardelės modelį. Taip pat pažinsite Zometool konstruktoriaus galimybes pravedant mokykloje matematikos – geometrijos pamokas. Su šiuo konstruktoriumi galima lengvai sukonstruoti visas geometrines figūras, kurios egzistuoja gamtoje!

Kada ir kur vyks: 2018 m. balandžio 4 d. 13.30-15.30 val. Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijoje, Architektų g. 85, Vilnius

Seminaro organizatoriai:

Regina Rudalevičienė, Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė,

Stasys Švagždys, UAB „Eduko LT“ vadovas

Nuoroda į registraciją:

https://goo.gl/forms/e65yBYERjshJcf273

 

Stažuotė JAV

2018 m. kovo 13 d.

JAV ambasada kviečia paraiškas dalyvauti programoje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Terminas paraiškoms:  2018 m. balandžio 9 d.

Daugiau informacijos:

Mokytojų meistriškumo programa-stažuotė Jungtinėse Amerikos Valstijose (Teaching Excellence and Achievement Program – TEA)

https://lt.usembassy.gov/education-culture/educational-exchange/tea/

Gabių matematikai vaikų ugdymas: nuo pratimų prie probleminių uždavinių sprendimo

2018 m. kovo 12 d.

2018 m. balandžio 12 d. 14.00 val. kviečiame 5–8 klasių matematikos mokytojus dalykininkus į LMMA organizuojamą seminarą „Gabių matematikai vaikų ugdymas: nuo pratimų prie probleminių uždavinių sprendimo”. Lektorė – dr. Aistė Elijio, VU Matematikos ir informatikos fakulteto docentė, projekto „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra“ ekspertė.

Renginys vyks Vilniuje, Žirmūnų g. 119, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje.

Pradžia – 14.00 val., pabaiga 17.30 val. (dvi sesijos su kavos pertrauka: 14:00–15:30; 16:00–17:30).

RENGINYS NEMOKAMAS

Registracija  į renginį IKI BALANDŽIO 9 d. 10 val.

https://goo.gl/forms/vtJyTGzjYci6riil1

Dalė Mališauskienė,

tel. 868745787, el.p. dale.malisauskiene@gmail.com