Misija

Misija, kurią vykdome

Lietuvos Matematikos Mokytojų Asociacijos misija – garantuoti aukščiausią matematikos mokymo lygį Lietuvos mokyklose, kelti mokytojų kūrybiškumą, suteikti mokytojams galimybę semtis žinių bei dalintis savomis užsienyje.

Švietimo ir mokslo ministro padėka asociacijai

Matematikai apie matematiką

 

 

 

 

Nes man tai rūpi (peržiūrai paspauskite čia)

Matematiką daugelis laiko nuobodžiu skaičių mokslu. Tačiau, kaip teigia mokslininkai, matematika nėra skaičiavimas, ji formuoja savitą mąstymo būdą, kuris padeda aiškiau matyti pasaulį, spręsti problemas ir suvokti esmę.
Profesorius Rimas Norvaiša matematiką palygino su drambliu, kurį liečia keli akli žmonės. Kiekvienas iš jų skirtingai suvokia, kas prieš juos yra. Taip pat ir matematika yra labai skirtingai suprantama – ji gali būti taikomoji, gali būti abstrakčiomis sąvokomis paremtas mąstymas, gali būti kitų mokslų įrankis, padedantis atsikratyti nereikalingų dalykų. Tik todėl, kad mūsų mokyklose yra nemokoma, kas yra matematika, mes nematome jos tikrosios reikšmės ir nuobodžiai sprendžiame uždavinius, net nekeldami klausimo, o kad viso to reikia.
Kas yra matematikos esmė, ką ji gali duoti žmogui, kodėl tikrasis mokslininkas yra tas, kuris nežino, kuo matematika panaši į meną – apie visa tai laidoje kalbamės su VU profesoriais Rimu Norvaiša ir Alfredu Račkausku ir Lietuvos banko Tyrimų centro direktoriumi Povilu Laskausku.

 
Naujienos

Naujienos iš Šiaulių

2018 m. vasaris 5 d.

Šiaulių matematikos mokytojos ekspertės Petrė-Valda Grebeničenkaitė ir Aistė Venclovienė 2018 vasario 1 d. vedė seminarą Šiaulių apskrities mokytojams  „Loginis mąstymas ir problemų sprendimas – matematikos mokymąsi skatinantys veiksniai“.


Kviečiame dalyvauti tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra 2018“

2018 m. vasaris 3 d.

Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos iniciatyva vasario 2 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete įvyko tarptautinio matematikos konkurso Kengūra uždavinių 1-8 klasėms sprendimo seminaras. VU Matematikos ir informatikos dr. Juozas Mačys papasakojo, kaip spręsti Kengūros konkurso 1-4 kl. uždavinius. 5-6 kl. Kengūros uždavinius sprendė matematikė Ugnė Šiurienė. Kaip spręsti Kengūros konkurso 7-8 kl. uždavinius mokė VU dr. doc. Romualdas Kašuba.

Seminaras sulaukė mokytojų susidomėjimo – į seminarą atvyko 50 dalyvių. Tikimės, kad seminaras padės mokytojams sudominti mokinius uždavinių sprendimu ir paskatins mokinius ruoštis Kengūros konkursui, kuris vyks kovo 15 d.

KVIEČIAME DALYVAUTI!

Seminaro dalyviai pažymą apie dalyvavimą seminare gali rasti tarptautinio matematikos konkurso Kengūra internetinėje svetainėje www.kengura.lt

 

UPC kviečia dalyvauti seminare „Matematikos ugdymas geroje mokykloje“

2018 m. sausis 26 d.

Ugdymo plėtotės centras kviečia bendrojo ugdymo mokyklų matematikos mokytojus (dirbančius 5–12 klasėse) dalyvauti pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programoje „Matematinis ugdymas geroje mokykloje“.

Programą (40 akad. val., mokama – 80 eurų) sudaro du seminarai:

I sesija – 2018 m. vasario 12–13 d. (pirmadienis ir antradienis);

II sesija – 2017 m. kovo 8–9 d. (ketvirtadienis ir penktadienis);

savarankiškas darbas (8 akad. val. namuose).

Seminarai vyks Ugdymo plėtotės centre (M. Katkaus g. 44, Vilnius) ir kitose edukacinėse aplinkose.

Plačiau apie renginį ir registracija informacinėje sistemoje „Ugdymo sodas“.

I sesijos (2018 vasaris) programa matematikos mokytojams

Kvietimas į UPC renginį 2018-02-12

Tarptautinio matematikos konkurso Kengūra uždavinių 1–8 klasėms sprendimo seminaras

2018 m. sausis 23 d.
Tarptautinio matematikos konkurso Kengūra uždavinių 1-8 klasėms sprendimo seminaras
vasario 2 d. (penktadienį) 15.00–16.30.
Seminaro vieta: VU Matematikos ir informatikos fakultetas (Naugarduko g. 24, Vilnius).
  •  Kaip spręsti Kengūros konkurso 1–4 kl. uždavinius papasakos VU Matematikos ir informatikos dr. Juozas Mačys (101 auditorijoje, I aukštas). Trukmė: 15.00–16.30.
  • Apie 5–6 kl. Kengūros uždavinių sprendimus papasakos matematikė Ugnė Šiurienė (102 auditorijoje, I aukštas). Trukmė: 15.00–15.45.
  • Kaip spręsti Kengūros konkurso 7–8 kl. uždavinius papasakos VU dr. doc. Romualdas Kašuba (102 auditorijoje, I aukštas). Trukmė: 15.45–16.30.