Iš ,,Pagrindinių, specialiųjų, profesinių ir vientisųjų programų nuostatų" (patvirtintų LR švietimo ir mokslo ministro 2005 m. liepos 22d. įsakymu Nr. 1551)

V. REIKALAVIMAI MAGISTRANTŪROS BAIGIAMAJAM DARBUI

22. Magistrantūros absolvento kompetencija, nurodyta magistrantūros studijų programos apraše, tikrinama ir vertinama per baigiamąjį darbą bei jo gynimą.

23. Baigiamasis darbas turi būti analitinis, pagrįstas (priklausomai nuo magistrantūros mokslinio tiriamojo ar taikomojo pobūdžio) savarankiškais moksliniais ar taikomaisiais tyrimais. Jis negali būti vien aprašomasis, vien apžvalginis. Baigiamuoju darbu magistrantas turi parodyti savo sugebėjimą ne tik analizuoti pasirinktą temą, vertinti kitų asmenų  anksčiau atliktus atitinkamos krypties darbus, sėkmingai atlikti tos krypties tyrimus, bet ir aiškiai bei pagrįstai formuluoti tyrimų išvadas, aprašyti savo atliktą tiriamąjį darbą pagal universiteto patvirtintus reikalavimus.

24. Meno studijų srities magistrantūros baigiamasis darbas gali būti kūrybinis projektas.

25. Baigiamajam darbui atlikti ir apginti skiriama ne mažiau kaip 25 procentai studijų programos apimties. Į šią apimtį įeina ir baigiamieji egzaminai, jeigu jie numatyti programoje.

26. Baigiamojo darbo ir jo gynimo vertinimo komisija turi būti sudaroma iš 5-7 kompetentingų studijų krypties specialistų  - mokslininkų, praktikų profesionalų, galimų šių studijų absolventų darboviečių specialistų. Bent vienas komisijos narys (geriausia - komisijos pirmininkas) turi būti asmuo, pastaruosius trejus metus nedirbęs universitete, kuriame vyksta baigiamojo darbo gynimas. Tokia pat turi būti baigiamojo egzamino komisijos sudėtis, kai toks egzaminas numatytas studijų programoje.

 

 

Vilniaus universitetas  

Matematikos ir informatikos fakultetas

Matematikos ir informatikos metodikos katedra


Reikalavimai 

Matematikos ir informatikos dėstymo studijų programos 

magistrantų baigiamiesiems  darbams 

 

Matematikos ir informatikos dėstymo studijų programos magistro baigiamasis darbas skirtas  matematikos ar informatikos, jų mokymo problemoms tirti arba konkrečiam uždaviniui spręsti. 

Baigiamųjų magistro darbų temos gali būti įvairios – sprendžiamos teorinės matematikos ir informatikos, jų taikymo problemos, nagrinėjami teoriniai ir praktiniai matematikos ir informatikos dėstymo klausimai, atliekami mokinių matematinių žinių įsisavinimo tyrimai, tiriamos kompiuterinių programų taikymo ir lokalizavimo galimybės, nagrinėjami matematikos ir informatikos olimpiadų uždavinių sudarymo ir parinkimo principai ir kt.

Baigiamųjų magistro darbų autoriams keliami uždaviniai: 

·   išanalizuoti pasirinktos temos literatūrą arba paskelbtų tyrimų duomenis ir apibendrinti rezultatus;

·  atlikti esamų matematikos ir informatikos metodinių priemonių ar vadovėlių pasirinktos temos didaktinę analizę, suplanuoti ir patikrinti mokinių matematinius ir informatikinius gebėjimus tam tikra tema, parengti mokymo priemonę ar jos dalį;

·   parengti ar lokalizuoti kompiuterinę programą arba jos dalį.

Svarbiausi magistro baigiamojo darbo vertinimo kriterijai:

·        literatūros ir kitų informacijos šaltinių darbo tema žinojimas ir panaudojimas;

·        mąstymo logiškumas, išvadų pagrįstumas, stiliaus aiškumas;

·        tyrimų planavimo, duomenų rinkimo ir jų analizės metodų žinojimas;

·        magistranto  mokslinių ar taikomųjų tyrimų savarankiškumo laipsnis;

·        darbo naujumas ir praktinis naudingumas;

·        darbo apipavidalinimas, tyrimų, duomenų, rezultatų pateikimas.

 

Jeigu baigiamąjį darbą rengia du studentai, tai darbo įvade ir pristatyme turi būti aiškiai apibrėžta, kuri dalis yra bendra, o kurios yra darytos konkretaus asmens.  Darbo apimtis turėtų būti ne mažiau kaip 45 puslapiai. Darbo pristatymui skiriama pusantro karto daugiau laiko, nei tuo atveju, kai baigiamąjį darbą  rengia vienas studentas.

 

Darbas pateikiamas lietuvių arba anglų kalba ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki baigiamųjų darbų gynimo sesijos pradžios.

 

Magistro darbo struktūra

  • Titulinis lapas. 
  • Turinys (pateikiami darbo skyrių, poskyrių ir skirsnių pavadinimai su nurodytais puslapiais - žr. pavyzdį).
  • Darbo tekstas

           Įvadas (apibūdinamas darbo tikslas, temos aktualumas ir rezultatai).

           Pagrindinė darbo dalis.

           Išvados (suformuluojamos svarbiausios darbo išvados, rekomendacijos bei     pasiūlymai).

           Summary  (anglų kalba - darbo pavadinimas, autorius, darbo anotacija).

           Literatūros sąrašas.

  • Priedai.

Baigiamojo magistro darbo apimtis – A4  formato 30 ar daugiau puslapių. Darbas turi būti atspausdintas viena skiltimi 1,5 intervalo tarpu su tokiomis paraštėmis: viršuje – 2,5 cm, apačioje - 2 cm, kairėje - 3 cm, dešinėje – 1,5 cm. Pastraipos pradedamos su  0,7 cm įtrauka. Puslapiai numeruojami viršuje centre. Naudojamas 12 pt šriftas, šrifto stilius – normalus.